Loading ..
صفحه اول ویزای هند

ویزای هند

شرایط اخذ ویزای هند

شرایط اخذ ویزای هند به روش مهاجرتی که انتخاب کرده‌اید وابسته است. با توجه به اینکه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد و هر روش شرایط خاص خود را دارد، در ادامه به بررسی مهم‌ترین شرایط برای اخذ ویزای هند به روش‌های مختلف مهاجرتی می‌پردازیم.

شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری :

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در هند وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ثبت شرکت، خرید ملک، خودحمایتی و خرید اوراق قرضه دولتی اشاره کرد. اما باید توجه داشته باشید که تمامی این روش‌ها به اقامت دائم هند منجر نمی‌شوند.

اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار قصد مهاجرت به هندوستان و دریافت ویزا را دارید، باید علاوه‌بر ارائه مدارکی چون تمکن مالی بسته به روش مهاجرتی، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری نیز ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی :

از دیگر روش‌های متداول مهاجرت به هندوستان، مهاجرت برای تحصیل است. هندوستان به‌عنوان قطب رشته‌ برنامه‌نویسی و IT شناخته می‌شود و به همین دلیل نیز سالانه دانشجویان بسیاری برای پذیرش دانشگاه‌های این کشور تلاش می‌کنند. برای اینکه واجد شرایط اخذ ویزای هند برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشید، باید پیشنهاد تحصیلی دریافت کنید. تنها در این صورت است که سفارت هند برای اعطای ویزای تحصیلی به شما اقدام خواهد کرد.

شرایط اخذ ویزای کاری :

پس از ویزای تحصیلی، ویزای کاری متداول‌ترین روش برای مهاجرت به هندوستان است که می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود. از جمله مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای کاری هندوستان، دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هندوستانی است. از طرفی باید برای تأمین هزینه‌های زندگی خود در ابتدای امر (حداقل یک ماه) گواهی تمکن مالی ارائه دهید که شامل پرینت حساب بانکی شما در ایران خواهد بود. به‌طور کلی می‌توان گفت که کشور هندوستان برای اعطای ویزا، شرایط خاصی را که متفاوت با قوانین دیگر کشورها باشد، در نظر نگرفته است. بنابراین تنها کافی است شرایط اخذ ویزا با توجه به روش مهاجرتی را داشته باشید.

ویزای توریستی هند یک ویزای آنلاین است که به شهروندان واجد شرایط اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز متوالی برای اهداف گردشگری از هند دیدن کنند. این ویزا همچنین به عنوان یک ویزای آنلاین برای اهداف تاجران، بیماران و همچنین به عنوان یک ویزای پزشکی برای کسانی که مایل به همراهی یک بیمار به هند هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

مدت اعتبار ویزای هند :

مدت اعتبار ویزای هند بسته به نوع ویزایی که دریافت کرده‌اید متفاوت خواهد بود و بر اساس مدت زمان اقامت متقاضی در کشور هند تعیین خواهد شد.

 • مدت اعتبار ویزای توریستی، ۱۸۰ روز یا ۶ ماه
 • مدت اعتبار ویزای تحصیلی، بسته به مقطع تحصیلی بین ۱.۵ تا ۴ سال و قابل تمدید
 • مدت اعتبار ویزای کاری، بسته به مدت زمان اعتبار قرارداد کاری و قابل تمدید
 • ویزای درمانی، ۶ ماه با امکان تمدید به مدت ۶ ماه دیگر

شماره تماس جهت درخواست ویزای هند

02634100

انواع ویزای هند

هندوستان ویزاهای مختلفی برای سفر یا مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است که می‌توانید اطلاعات آن‌ها را در جدول زیر ببینید.

نوع ویزا مناسب برای روش مهاجرتی مدت زمان اعتبار منجر به اقامت دائم
ویزای اشتغال یا ویزای کاری افرادی که دارای سابقه کاری و مهارت بالا هستند قابل تمدید تا ۵ سال پس از ۵ سال اقامت موقت می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید
ویزای تحصیلی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در هند را دارند قابل تمدید تا زمان تحصیل پس از اتمام تحصیل می‌توانید برای اشتغال و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کنید
ویزای توریستی کسانی که قصد سفر به هند با هدف گردشگری یا بازدید از اقوام و دوستان را دارند متغیر و بسته به هدف سفر توریستی منجر به اقامت نمی‌شود
ویزای تجاری کسانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت در هند را دارند قابل تمدید تا ۵ سال پس از ۵ سال اقامت موقت و در صورت فعال بودن تجارت می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید
ویزای پروژه کسانی که قصد اجرای پروژه‌های کوتاه‌مدت در حوزه‌های مختلف صنایع هند را دارند قابل تمدید تا پایان مدت زمان واقعی پروژه یا قرارداد با پایان پروژه باید خاک هند را ترک کنید
ویزای ترانزیت کسانی که به‌منظور مهاجرت به کشور سوم، باید از کشور هند عبور کنند ۱۵ روز و غیرقابل تمدید منجر به اقامت نمی‌شود
ویزای پزشکی کسانی که قصد استفاده از خدمات درمانی هند را دارند ۱ سال منجر به اقامت نمی‌شود
ویزای تحقیقاتی کسانی که قصد انجام پروژه‌های تحقیقاتی در هند را دارند قابل تمدید تا ۵ سال منجر به اقامت نمی‌شود
ویزای ژورنالیستی خبرنگاران، عکاسان و روزنامه‌نگارانی که قصد فعالیت در هند را دارند ۳ ماهه و قابل تمدید منجر به اقامت نمی‌شود
ویزای فیلم سازندگان فیلم که قصد ساختن فیلم در هند را دارند بسته به مدت زمان پروژه فیلم‌برداری منجر به اقامت نمی‌شود

مراحل درخواست ویزای هند

چطور برای گرفتن ویزای هند اقدام کنم؟

برای دریافت ویزای هند می‌توانید به دو روش آنلاین و آفلاین یا حضوری اقدام کنید. در ادامه به بررسی این دو روش پرداخته و سایت ثبت‌نام ویزای آنلاین هند را معرفی خواهیم کرد.

روش حضوری برای دریافت ویزای هندوستان :

در روش حضوری، به‌منظور دریافت ویزای هندوستان باید با توجه به روش مهاجرتی، کلیه مدارکی که در بخش مدارک لازم برای ویزای هند به آن‌ها اشاره کردیم را آماده کرده و در موعد مقرر یعنی روز مصاحبه، به کارشناس سفارت هند تحویل دهید. در روش حضوری، باید برای انگشت‌نگاری نیز اقدام کنید.

 


شماره تماس جهت درخواست ویزای هند

02634100

مدارک مورد نیاز برای ویزای هند

 • فرم تکمیل شده ویزای هند (در ویزای الکترونیکی، فرم ویزای هند به صورت آنلاین تکمیل می‌شود)
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۵ ×۵ یا ۶ ×۴
 • کپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی برابر اصل تمامی ویزاهای قبلی کشور هند (در صورت وجود)
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما (مطابق با مدت زمان اقامت)
 • واچر هتل (مطابق با مدت زمان اقامت)
 • بیمه مسافرتی (مطابق با مدت زمان اقامت)

تعرفه ویزای هند

در مورد هزینه ویزای هند باید گفت که در تور هندوستان، هزینه ویزا معمولا با هزینه‌های تور پرداخت می‌شود. اما در صورتی که درخواست ویزا به صورت انفرادی هزینه ویزای هند بسته به نوع صدور متفاوت خواهد بود. البته درحال حاضر امکان صدور ویزای الکترونیکی هندوستان، برای شهروندان برخی کشورها از جمله ایران وجود ندارد، بنابراین متقاضیان باید هزینه درخواست ویزای لیبلی هندوستان که بیش از دوبرابر ویزای الکترونیکی است را پرداخت نمایند.

قیمت ویزای هند قیمت ویزای هند برای آژانس‌های همکار
150 دلار 125 دلار

پیگیری جواب

حدودا ۷ روز کاری پس از ارائه درخواست ویزای هند جواب آن برای شما صادر می‌شود. مدت زمان اعتبار ویزای هند نیز براساس مدت زمان اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر شما در کشور هندوستان ۷ روز اقامت داشته باشید، ویزای شما نیز برای مدت زمان ۷ روزه معتبر خواهد بود. مدت اعتبار ویزای هند برای بیشتر از ۳۰ روز امکان پذیر نیست.

فرم درخواست ارزیابی ویزای هند

شماره تماس جهت درخواست ویزای هند

02634100تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی هند لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای هند


، پرسش‌های خود در درباره ویزای هند را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای هند


پرسش ؟ با سلام اخذ ویزای هند چند روز طول میکشه؟ حتما باید در سفارت حضور پیدا کنیم؟ ما اوایل آذر ماه میخواهیم به هند بریم زمان داریم از امروز؟
پاسخ سلام یک الی دو هفته طول می‌کشه. بله حتما باید حضور پیدا کنید و از الان اقدام کنید.

پرسش ؟ آیا میشه برای اتباع دیگر کشور ها از سفارت هند در تهران ویزا گرفت؟ میشه راهنمایی کنید که اگه ویزا آنلاین ثبت نام کنیم ، میشه انفرادی رفت هند؟
پاسخ سلام بله امکانش هست و در صورت ثبت نام آنلاین هم میشه به صورت انفرادی اقدام کرد.

پرسش ؟ از زمان دریافت ویزا چند روز فرصت هست به هند بریم؟
پاسخ سلام ویزای کشور هند را ما به صورت گروهی کار میکنیم که یک ماهه هست و مسافر میتونه یک هفته در هند اقامت داشته باشه.

پرسش ؟ ویزای هند چند روزه صادر میشه؟
پاسخ سلام عموماً مدت زمان صدور ویزای هند 10 روز به طول می‌انجامد.هند

تاج محل در آگرا آرامگاه بسیار عظیمی از مرمر سفید که بین سال‌های ۱۶۳۲ و ۱۶۵۳ به فرمان امپراتور موقال ، شاه جهان و به یادبود همسر مورد علاقه‌اش ساخته شده است. این بنا که "قطره اشکی بر گونه‌ی ابدیت" نامیده می‌شود ، یکی از شاهکارهای معماری موقال و یکی از بزرگترین جاذبه‌های توریستی هند به شمار می‌رود. علاوه بر آرامگاه گنبدی مرمر سفید ، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبای دیگر ، حوض‌های بزرگ و باغ‌های وسیع زینتی با درختان و بوته‌های گل‌دار است.

مرداب‌های کِرالا (Kerala) زنجیره‌ای از مرداب و دریاچه‌هایی است که در ایالت کِرالا و به موازات دریای عرب قرار دارند. مرداب‌های کرالا خانه‌ی بسیاری از گونه‌های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ ، قورباغه ، پرندگان آبی و حیواناتی مانند سمور دریایی و لاک‌پشت است. امروزه ، قایق سواری ، با استفاده از کِتووالام (قایقی سنتی که از برنج ساخته می‌شود که امروزه تبدیل به هتل‌های معلق شده) بعلاوه‌ی امواج آب ، پرطرفدارترین فعالیت توریستی در این مرداب‌ها به شمار می‌رود.

قصر دریاچه واقع در دریاچه‌ی پیچولا در شهر اودایپور به عنوان قصر سلطنتی تابستانی در قرن ۱۸ ساخته شد. امروزه این قصر به یک هتل ۵ ستاره بدل شده که تحت نام "مناطق تفریحی و قصرهای راج" فعالیت می‌کند. هتل قصر دریاچه دارای قایقی است که مهمانان را از یک اسکله در قصر شهری واقع در ساحل شرقی پیچولا به هتل منتقل می‌کند. این قصر در سال ۱۹۸۳ و با فیلمبرداری فیلم جیمزباند در آن به شهرت رسید.

معبد ویروپاکشا واقع در شهر هامپی به عنوان یک مقبره‌ی کوچک ساخته شد و تحت سلطه‌ی ویجایاناگارا تبدیل به مجتمعی بزرگ شد. اعتقاد بر آن است که این معبد از زمان ساخت مقبره‌ی کوچک در قرن ۷ پیش از میلاد تا کنون به طور بی‌وقفه مورد استفاده بوده که آن را به قدیمی‌ترین معبد هندو در هند بدل می‌کند.

پالولِم (Palolem) زیباترین و همچنین جنوبی‌ترین ساحل توسعه یافته‌ی گوآ است. بندری طبیعی احاطه شده با پرتگاه‌های بلند در هر طرف است که به دریایی آرام و ساکن دارای بستری با شیب آرام منتهی شده‌ است. برای کسانی که معتقدند که ساحل بدون مجموعه‌ای از رستوران‌های ارزان قیمت و هتل‌های مناسب ، زندگی شبانه و اهالی محلی خونگرم معنا ندارد ، پالولِم بهترین مکان است.

پارک ملی کانها (Kanha) در زمره‌ی زیباترین مناطق محیط زیست در آسیا و یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن ببر در هند است. جنگل‌های باشکوه بامبو و سال ، دشت‌های پر از چمن و دره‌های کانها الهام بخش رودیارد کیپلینگ در نگارش اولین رمانش "کتاب جنگل" بوده و اینجا را تبدیل به یکی از برترین جاذبه‌های هند کرده‌ است.

هارماندیر صاحب (Harmandir Sahib) ، که بیشتر به نام معبد طلایی شناخته شده ، اصلی‌ترین جاذبه‌ی توریستی اَمریتسار و پراهمیت‌ترین مکان برای سیخ‌ها است. ساخت معبد توسط استاد راماداس جی در قرن ۱۶ آغاز شد. در قرن ۱۹ ، ماهاراجه رانجیت سینگ تمام طبقه‌ی فوقانی معبد را با طلا پوشاند. اینجا معبدی حیرت‌انگیز و همیشه مملو از زائرانی از سرتاسر هند است که برای دیدن مکانی هیجان زده هستند که تا پیش از آن مانندش را تنها در تلویزیون دیده بودند.

جایسالمِر (Jaisalmer) واقع در غربی‌ترین نقطه‌ی راجاستان و نزدیک مرز پاکستان ، جایسالمِر شهر صحرایی بزرگی است. ماسه‌سنگ‌های دیوارهای "شهر طلایی" از صحرا مانند صحنه‌ای از شب‌های عربی برخاسته‌اند که در آن کاخ جایسالمِر مانند تاجی بر شهر قرار دارد. تجارت‌گرایی خارج از کنترل ، دید رمانتیک جایسالمِر را از آن دریغ کرده ، اما حتی با تمام سروصدا و اتوبوس‌های توریستی ، این شهر مقام خود را به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه‌های توریستی هند حفظ کرده‌ است.

غارهای آژانتا آثار تاریخی حجاری شده درون سنگ و مربوط به قرن دوم پیش از میلاد هستند. غارهای باشکوه آژانتا حدود سال ۶۵۰ پیش از میلاد رها و تا سال ۱۸۱۹ فراموش شدند تا اینکه گروهی از شکارچیان انگلیسی به آنها برخورد کردند. انزوای این غارها زمینه‌ساز چنان شرایط محافظت شده‌ای شد که برخی از نقاشی‌های درون این غارها تا به امروز باقی مانده‌اند. نقاشی های دیواری محافظت شده نمایش دهنده‌ی همه چیز از میدان جنگ تا کشتی ، خیابان‌های شهر و جنگل‌های پر از حیوانات پرتکاپو تا کوه‌های پوشیده از برف است. شهر آئورانگ آباد دروازه‌ی غارهای آژانتا و هم‌چنین غارهای شگفت‌انگیز اِلورا است.

واراناسی (Varanasi) واراناسی که در سواحل رود گَنگ واقع شده ، برای هندوها ، بودایی‌ها و جین‌ها مقدس و همچنین یکی از قدیمی‌ترین شهرهای مداوم مسکونی دنیا است. واراناسی از خیلی جهات متجلی بهترین و بدترین جنبه‌های هند بوده و می‌تواند کمی خسته کننده باشد. شاید صحنه‌ی ادای قربانی زائران در رود گَنگ در هنگام طلوع در کنار پس‌زمینه‌ی معابد چند صدساله تاثیرگذارترین صحنه‌ی دنیا باشد.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به مشاوران سفر می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ