Loading ..
صفحه اول ویزای قطر

ویزای قطر

شرایط اخذ ویزای قطر

کشور قطر اجازه ورود بدون اخذ ویزا را به شهروندان 80 کشور داده است اما ایران جزو این لیست نیست و ایرانیان برای ورود به قطر نیاز به ویزای این کشور دارند. ویزای قطر برای ایرانیان در حدود ۳ ماه اعتبار دارد اما شما فقط ۳۰ روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. به طور معمول ریجکت ویزای قطر وجود ندارد مگر اینکه نوع ویزای درخواستی خود را اشتباه اعلام کنید! ۲۴ ساعت پس از ارائه درخواست ویزای قطر و پرداخت هزینه آن، ویزای صادر شده در قالب ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

هیا کارت جام جهانی، جایگزین ویزای قطر :

در حال حاضر ویزای توریستی قطر به صورت فرودگاهی صادر می‌شود و شما می‌توانید با همان مدارک گفته شده نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید. اما در زمان برگزاری جام جهانی 2022 برای ورود به این کشور شما باید حیا کارت (Hayya card) قطر داشته باشید. این کارت علاوه بر مجوز ورود به ورزشگاه، به شما امکان ورود به قطر بدون اخذ ویزا را خواهد داد.

نگاه کلی به اخذ ویزای قطر :

 • برای دریافت ویزای قطر به گردش حساب ۳ ماهه اخیر و تمکن مالی به مبلغ ۵,۰۰۰ ریال قطر نیاز دارید.
 • برای دریافت ویزای قطر به اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶x۴، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو قطعی هتل محل اقامت و گردش حساب و تمکن مالی نیاز دارید.
 • قیمت ویزای قطر 100 ریال قطر می‌باشد. برای پرداخت این هزینه حتما باید ویزا کارت و مستر کارت داشته باشید.
 • درخواست ویزای قطر از طریق سایت VFSGlobal ارائه می‌شود.
 • ویزای توریستی قطر برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما دارندگان این ویزا فقط تا ۳۰ روز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

انواع ویزای قطر

دولت قطر نیز مانند سایر دولت ها برای متقاضیان ویزا، ویزاهای متفاوتی صادر می کند که به موجب هریک اختیارات خاصی به افراد می دهند. پس ما ابتدا باید ببینیم که کدام نوع ویزا با هدف ما از سفر به قطر تطابق دارد. در بین انواع ویزا می توانیم به ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای دیپلماتیک، ویزای بازرگانی، ویزای مخصوص شهروندان کشورهای حوزه خلیج فارس معروف به ویزای GCC، ویزای همراه دارندگان GCC، ویزای ترانزیت و ویزای مشترک قطر و عمان اشاره کنیم. در ادامه با تعدادی از ویزاهای پرطرفدار و نحوه دریافت آنها بیشتر آشنا می شویم.

ویزای توریستی قطر :

سفر به قطر، فرصتی برای تماشای همزمان هنر متعلق به 14 قرن مختلف در یک موزه، قدم زدن در بازارهای سنتی و خرید از مراکز خرید فوق مدرن است. اما شرط بهره مندی از این فرصت، اخذ ویزای توریستی است. ویزای توریستی از زمان صدور به مدت 3 ماه اعتبار دارد و به موجب دریافت آن می توان حداکثر 1 ماه در خاک قطر اقامت داشت؛ البته اگر اعتبار ویزا تمام نشده باشد. برای دریافت ویزای توریستی ، راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه معرفی می شوند.

اخذ ویزای توریستی قطر از طریق آژانس های هواپیمایی :

یکی از راه های اخذ ویزای توریستی مراجعه به آژانس های هواپیمایی صادرکننده ویزای توریستی است که اصطلاحاً e-visa نامیده می شود. برای اخذ این نوع ویزا باید پاسپورت، هزینه صدور ویزا و چک یا سفته ای که ضامن برگشت فرد باشد را به آژانس تحویل داد. ضمناً پرینت حساب بانکی باید نشان دهد که شخص حداقل هشت هزار دلار آمریکا در گردش دارد. همچنین اگر فرد بلیط خود را از هواپیمایی قطر تهیه کرده باشد؛ به جای ارائه تصویر بلیط کافی است که شماره بلیط خود را در سامانه درج کند. علاوه بر اینها، هزینه صدور ویزا را نیز باید به صورت الکترونیکی پرداخت کرد. پس قبل از ارائه درخواست باید یک مسترکارت اعتباری بین المللی از قبیل مستر کارت یا ویزا کارت تهیه کرد.

اخذا ویزای توریستی فرودگاهی قطر :

افراد پس از سفر به قطر و از داخل فرودگاه هم می توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند که اصطلاحاً ویزای فرودگاهی قطر گفته می شود. برای دریافت ویزای فرودگاهی می بایست بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و حداقل 1500 دلار آمریکا (یا معادل آن ریال ) به همراه داشت.

ویزای تحصیلی قطر :

تحصیل در قطر می تواند زمینه ای برای زندگی در کشوری با استانداردهای بالای زندگی تلقی شود. علاوه بر این بسیاری از دانشگاه های آمریکایی و اروپایی شعبه دارند و افراد می توانند در خاک قطر به تحصیل در این مراکز بپردازند. در هر حال برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور ابتدا باید از مرکز آموزشی موردنظر تاییدیه تحصیلی دریافت کرد. از آنجایی که زبان آکادمیک انگلیسی است؛ داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز الزامی است. علاوه بر اینها برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی عدم سوپیشینه و گواهی سلامت پزشکی نیز ارائه داد. اگر فرد موفق به اخذ ویزای تحصیلی  شود؛ بعد از فارغ التحصیلی به راحتی می تواند در این کشور مرفه مشغول به کار شود زیرا هیچ فرد تحصیل کرده ای در این کشور بیکار نمی ماند. بنابراین ویزای تحصیلی می تواند راهی برای گرفتن اقامت این کشور محسوب شود.

ویزای کاری قطر :

اخذ ویزای کاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به قطر است. کار و زندگی در کشور مرفهی چون رویای مردم بسیاری از کشورهای توسعه نیافته است. برای دریافت ویزا باید دارای تجارب کاری خاصی بود که برای این کشور مفید باشند یا اینکه توان سرمایه گذاری در خاک این کشور را داشت. به هر حال فرد ابتدا باید کارفرما یا موسسه ای را پیدا کند که برای وی دعوتنامه کاری ارسال کند.

ویزای ترانزیت قطر :

ویزای ترانزیت قطر به افرادی اختصاص دارد که با استفاده از هواپیمایی قطر قصد سفر به کشور دیگری را دارند. در واقع چون هواپیمایی قطر معمولاً در دوحه توقف دارند؛ افراد می توانند با اخذ ویزای ترانزیت حداکثر 96 ساعت در این کشور اقامت داشته باشند و در کنار سفر اصلی خود از سفری کوتاه مدت به قطر ثروتمند نیز لذت ببرند. برای اخذ ویزا باید دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی قطر و ویزای کشوری که مقصد اصلی است؛ بود. ضمناً برای اخذ ویزار باید از طریق سایت رسمی هواپیمایی قطر درخواست داد. لازم به ذکر است که پروسه صدور ویزا حداکثر 4 روز زمان می برد.

ویزای تجاری قطر :

اگر هدف فرد از سفر به قطر، راه انداختن کسب و کار یا بازاریابی باشد باید برای اخذ ویزای تجاری اقدام کند. برای دریافت ویزای تجاری باید از طریق آژانس هایی که ارتباطات تجاری دارند؛ عمل کرد یا اینکه از طرف یک شرکت تجاری واقع در قطر، درعوتنامه دریافت نمود. 


مدارک مورد نیاز برای ویزای قطر

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مبلغ ۵,۰۰۰ ریال قطری معادل 42 میلیون تومان به عنوان تمکن مالی
 • بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل با اقامت حداکثر 30 روز
 • بیمه مسافرتی
 • کارت واکسیناسیون فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون، آسترازنکا وسینوفارم (متقاضیانی که واکسن سینوفارم زده‌اند تست پزشکی بدهند.).
 • جواب منفی تست PCR حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز از آزمایشکاه‌ها و مراکز مورد تایید وزارت بهداشت
 • ثبت‌نام در سایت WWW.EHTERAZ.GOV.QA و دریافت تاییدیه قبل از پرواز

مدارک ویزای کاری قطر :

بعد از دریافت دعوتنامه شخص می بایست مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری از جمله:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • گواهی عدم سو پیشینیه
 • سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • مدارک شناسایی

را ارائه دهد. بعد از اخذ ویزای کاری قطر، فرد باید به این کشور سفر کند و برای دریافت مجوز کار تقاضا دهد و در همین حین آزمایشات پزشکی لازم اعم از آزمایش خون و اسکن اشعه ایکس از قفسه سینه را انجام دهد. لازم به ذکر است که انجام مراحل مذکور 5 تا 6 هفته زمان می برد. بعد از اخذ مجور کار، شخص می تواند مشغول به کار شود و بعد از اتمام اعتبار ویزای خود می تواند برای تمدید آن اقدام کند.


تعرفه ویزای قطر

از آنجایی که ویزای قطر به صورت فرودگاهی صادر می‌شود، هزینه آن نیز در فرودگاه از شما گرفته خواهد شد. هزینه درخواست ویزای قطر 100 ریال قطری معادل 840 هزار تومان است که پس از فرود در فرودگاه قطر از شما اخذ خواهد شد.


فرم درخواست ارزیابی ویزای قطرتورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی قطر لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای قطر


، پرسش‌های خود در درباره ویزای قطر را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای قطر


پرسش ؟ سلام برای اخذ ویزای ویزیتور یا همون visit چه مدارکی لازم هست و بعد از اتمام تکمیل مدارک لازم باید چکار کرد؟
پاسخ سلام لطفا با شماره تماس 02634100 در ارتباط باشید

پرسش ؟ سلام آیا هنوز هم کارت واکسن میخواهند برای ویزای قطر؟ من دونوبت واکسن استرازنکا زده ام و کارت واکسیناسیون دریافت کرده ام. ایا سفارت قطر این کارت واکسن رو قبول داره؟
پاسخ سلام بله غیر از واکسن ایرانی برکت تمامی کارت واکسن ها مورد قبول است.

پرسش ؟ سلام وقت بخیر در حال حاضر من استانبول هستم چطوری برای ویزای قطر اقدام کنم؟
پاسخ سلام باید 2 دوز واکسن زده باشید و دو هفته از دوز دوم گذشته باشه و اینکه در حاضر ویزای قطر صادر میشه.

پرسش ؟ سلام من از کانادا به ایران برمیگردم 15 ساعت در قطر توقف دارم و در آن مدت می‌خواهم پیش یکی از دوستانم در قطر بروم اما آیا می‌تونم در فرودگاه ویزا فرودگاهی دریافت کنم؟
پاسخ سلام بله امکانش هست اما در برخی موارد هم دیده شده با این که قوانین این اجازه رو به مسافر میده ، با درخواست مخالفت شده.

پرسش ؟ سلام برای ارسال مدارک کارت واکسن جهت گرفتن ویزای توریستی اجباریه؟
پاسخ سلام کارت واکسن برای ویزای قطر مورد نیاز نیست ولی هنگام ورود به قطر حتما می بایستی کارت واکسن به همراه داشته باشید.قطر

قَطَر با نام رسمی دولت قطر کشوری در جنوب غربی قاره آسیا در منطقه خاورمیانه و در شرق شبه‌جزیره عربستان ، و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده‌است. پایتخت آن ، دوحه است. قطر مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی ، و مرز آبی با کشورهای ایران ، کویت ، عراق ، عربستان ، بحرین و امارات متحده عربی دارد. قطر دارای ذخایر گسترده گاز طبیعی است. مجله فوربز قطر را ثروتمندترین کشور جهان معرفی کرده‌است. قطر بالاترین شاخص توسعه انسانی بین کشورهای جهان عرب را داراست. این کشور بالاترین درآمد سرانه را در جهان دارد. زبان رسمی این کشور زبان عربی است و از زبان انگلیسی معمولاً به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. دین رسمی آن اسلام ، واحد پول آن ریال و مساحت آن ۱۱٬۴۹۳ کیلومتر مربع است. در سال ۲۰۱۷ جمعیت قطر ۲٫۶ میلیون نفر بوده‌است ، ۳۱۳٬۰۰۰ شهروند قطر و ۲٫۳ میلیون اتباع خارجی. به دلیل حضور زیاد کارگران مهاجر مرد ، تنها حدود یک‌چهارم جمعیت این کشور را زنان تشکیل می‌دهند. قطر به عنوان نخستین کشور عربی ، جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ را میزبانی خواهد کرد.

بازار سوق واقف دوحه قطر - ابتدا از شناخته‌شده‌ترین جاذبه های دیدنی دوحه  آغاز می‌کنیم. بازار سوق واقف دوحه یکی از مکان‌های گردشگری شناخته شده در این شهر می‌باشد که با بازدید از آن می‌توانید با فرهنگ اعراب بیشتر آشنا شوید. قدمت بازار سوق واقف به حدود بیش از دویست و پنجاه سال پیش می‌رسد و یکی از بازارهای بومی دوحه می‌باشد. سوق واقف در مرکز شهر و بین دو خیابان الریا و موشریب‌ واقع شده است و در آن مغازه‌های بسیاری وجود دارد و می‌توانید انواع لوازم صنایع دستی، قالیچه‌ها و عتیقه‌ها را خریداری نمایید. همچنین رستوران‌های بازار سوق واقف انواع غذاهای بین المللی و یا عربی را سرو می‌کنند که یکی از بهترین مراکز برای صرف غذاهای عربی می‌باشد.

دژ دوحه قطر - این دژ نظامی در قلب دوحه واقع شده و در سال 1927 ساخته شده است. با این وجود درنهایت این دژ به یک موزه تبدیل شده است و هم اکنون آثار هنری مانند زیورآلات چوبی، تجهیزات ماهی گیری قدیمی، نقاشی های رنگ روغن و عکس های قدیمی را به نمایش می گذارد.

موزه هنر اسلامی قطر - موزه هنرهای اسلامی که در میان آب های شفاف و ساکن قرار دار یکی دیگر از جاذبه های قطر می باشد. برای اینکه این موزه را مشاهده کنید باید از یک پل که در آب ها ساخته شده است عبور کنید که در این بین در زیبایی این موزه غرق خواهید شد. نمای این ساختمان سفید رنگ و به صورت مکعبی است که زاویه های تیزی دارد. این مکعب در زیر نور آفتاب به زیبایی می درخشد و محیطی زیبا را فراهم می آورد. معماری داخل این بنا بر خلاف نمای ساده آن بسیار پیچیده می باشد.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به مشاوران سفر می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ