Loading ..
صفحه اول ویزای نروژ

ویزای نروژ

شرایط اخذ ویزای نروژ

کشور نروژ در شبه‌جزیره اسکاندیناوی است و به‌همین‌دلیل برای ورود به نروژ نیاز به ویزای شینگن دارید. شرایط سختی برای گرفتن ویزای نروژ برای ایرانیان وجود دارد که باید این شرایط را قبل از برنامه‌ریزی برای سفر به نروژ این را بدانید:

 • دعوت‌نامه داشته باشید

برای اینکه بتوانید ویزای شینگن نروژ را بگیرید، باید دعوت‌نامه‌ای از طرف دوست، فردی آشنا یا خانواده‌تان ارائه دهید. باید در این دعوت‌نامه مدت اقامت شما در نروژ نوشته شده باشد؛ بنابراین اخذ ویزای نروژ با دعوت‌نامه برای ایرانیان امکان‌پذیر است.

 • تمکن مالی خود را اثبات کنید

تمکن مالی برای دریافت ویزای مهاجرت به نروژ باید به یورو گفته شود و حتماً مدیر شعبه بانک صادرکننده باید این نامه را امضا و مهر کند. میانگین مبلغ تمکن مالی حدود ۲۰۰میلیون تومان برای هر متقاضی است.

 •  نامه گردش حساب بانکی خود را ارائه دهید

در نامه گردش حساب باید تعداد تراکنش‌های سه ماه اخیر درج شده باشد.

در آخر به این نکته توجه کنید که بدون داشتن هرکدام از شرایط گفته‌شده، ممکن است درخواست شما برای اخذ ویزای کشور نروژ ریجکت شود.


شماره تماس جهت درخواست ویزای نروژ

02634100 - 09129400362

انواع ویزای نروژ

پیش از اینکه با چگونگی گرفتن ویزای نروژ و انواع ویزای نروژ آشنا شوید، باید مکانی را که می‌خواهید از آن به نروژ بروید مشخص کنید و همچنین هدف شما از این مهاجرت یا سفر در نوع ویزا اهمیت دارد. چهار نوع ویزای متفاوت برای سفر به نروژ صادر می‌شود:

 1. ویزای نوع A: نام دیگر این نوع ویزا ویزای ترانزیت یا فرودگاهی است. اگر می‌خواهید از فرودگاه نروژ فقط برای تغییر مسیر و رفتن به کشور دیگری استفاده کنید، باید این ویزا را درخواست دهید
 2. ویزای نوع B: افرادی که فقط می‌خواهند در طول سفر خود از حوزه شینگن عبور کنند، می‌توانند ویزای نوع B را داشته باشند
 3. ویزای نوع C: اگر یک سفر کوتاه و توریستی را به مقصد نروژ برنامه‌ریزی کرده‌اید، باید ویزای نروژ توریستی داشته باشید؛ همچنین می‌توانید از ویزای نوع C برای سفر به کشورهای دیگر حوزه شینگن استفاده کنید
 4. ویزای نوع D: ویزای نوع D از نوع ویزای بلندمدت است و برای افرادی صادر می‌شود که قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت کاری به نروژ دارند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا چندین‌بار از کشور نروژ خارج و سپس بدون هیچ مشکلی به آن وارد شوید.

ویزای کار نروژ :

یکی از مثال‌هایی که می‌توان برای ویزای بلندمدت بیان کرد، ویزای کاری است. ویزای کاری شامل افرادی می‌شود که در جست‌وجوی شغل در نروژ هستند یا دعوت‌نامه‌ای از یک شرکت و کارفرمای معتبری در نروژ داشته باشند. با توجه به اینکه ایرانیان نمی‌توانند از طریق ویزای نوع اول اقدام کنند، باید رزومه‌ای قوی و تسلط بسیار خوبی بر زبان انگلیسی و نروژی داشته باشند تا شانس استخدام خود را بالا ببرند.

ویزای تحصیلی نروژ :

اگر در دانشگاه‌های کشور نروژ قصد ادامه تحصیل دارید، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنید. تدریس در دانشگاه‌های معتبر و با سطح عملی بالا به زبان انگلیسی و نروژی است و می‌توانید برای تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه‌ها اقدام کنید. دانشگاه‌های نروژ یکی از مناسب‌ترین هزینه‌ها را در بین دانشگاه‌های اروپا دارد؛ همچنین بعد از اتمام تحصیل در کشور نروژ می‌توانید از طریق کار، نوع ویزا و اقامت خود را تغییر دهید.  اخذ ویزای تحصیلی نروژ بدون مدرک زبان کمی سخت خواهد بود؛ زیرا باید حداقل به یکی از زبان‌های انگلیسی یا نروژی مسلط باشید و مدرک زبان معتبری را ارائه دهید تا بتوانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. در سال‌های اخیر برخی از دانشگاه‌های نروژ به برگزاری کلاس‌های زبان برای دانشجویان بین‌المللی اقدام کرده‌اند؛ اما هزینۀ این کلاس‌ها کمی بالا است.

ویزای خانوادگی نروژ :

ویزای خانوادگی نروژ یکی دیگر از ویزاهای بلندمدت این کشور است که اعضای خانوادۀ نزدیک شهروندان نروژ می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند؛ بنابراین از طریق یکی از اعضای خانواده که در نروژ زندگی و کار می‌کند، می‌توانید ویزای خانوادگی بگیرید. اگر می‌خواهید با شهروندی نروژی ازدواج کنید، ویزای شما از نوع خانودگی نیست و باید ویزای ازدواج نروژ بگیرید.

ویزای فرودگاهی نروژ :

ویزای فرودگاهی یا ترانزیتی نروژ برای شهروندان برخی از کشورها مانند ایران، عراق، پاکستان، نیجریه، اتیوپی، سومالی، بنگلادش، سریلانکا و افغانستان صادر می‌شود. اگر می‌خواهید در فرودگاه نروژ توقف کنید و پرواز خود را به کشور دیگری تغییر دهید، باید ویزای فرودگاهی نروژ را داشته باشید. فراموش نکنید که این ویزا فقط به شما اجازه می‌دهد تا در فرودگاه، منتظر پرواز بعدی خود بمانید و نمی‌توانید از فرودگاه خارج شوید.


مراحل درخواست ویزای نروژ

در این بخش می‌خواهیم روش گرفتن ویزای نروژ را گام‌به‌گام توضیح دهیم. در گام نخست، برای دریافت ویزای شینگن نروژ باید هدف خود را از این سفر بدانید سپس نوع ویزای درخواستی را مشخص کنید؛ در گام دوم باید مدارک خواسته شده برای ویزا را جمع‌آوری کنید سپس فرم درخواست خود را در سایت سفارت پر کنید؛ در گام سوم باید زمان ملاقاتی برای ثبت فرم خود و اخذ ویزای شینگن تعیین کنید. فرم درخواست ویزا را بهتر است حداقل ۱۵ تا ۲۰ روز پیش از سفر ثبت کنید.

در این مرحله ایمیلی برای شما فرستاده می‌شود که مشخصات دقیق، اثر انگشت و هزینه پرداخت‌شدۀ شما را ثابت می‌کند. باید با این برگه و سایر مدارک خواسته‌شده برای مصاحبه در سفارت حاضر شوید؛ در آخر، سفارت مدارک و دلایل سفر شما را بررسی می‌کند و اگر مشکلی وجود نداشته باشد، ویزای شینگن نروژ برای شما صادر می‌شود. برای پیگیری ویزای نروژ یا دلایل رد شدن درخواست خود می‌توانید از طریق سفارت اقدام کنید.

اعتبار ویزای نروژ :

به‌طور‌کلی، مدت‌زمان اعتبار ویزای شینگن نروژ ۹۰ روز است؛ اما می‌توانید در شرایط خاص و اضطراری به تمدید ویزا برای نروژ اقدام کنید. اگر در شرایط پیش‌بینی‌ناپذیر قرار گرفتید و اعتبار ویزای شما کمتر از ۹۰ روز بود، باید به مراکز پلیس و شرکت‌های مربوطه بروید و از امکان تمدید ویزا و قانونی بودن اقامتتان در این کشور مطمئن شوید.

تمدید ویزای نروژ :

همان‌طور که در بخش قبل نیز گفته شد، نمی‌توانید پس از پایان یافتن مدت‌زمان اعتبار ویزای شینگن در کشور نروژ بمانید؛ البته شرایط ویژه‌ای برای تمدید ویزا و اقامت بیشتر از سه ماه در این منطقه نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. اگر شما کمتر از سه ماه در منطقه شینگن اقامت کرده‌اید و یکی از اعضای نزدیک خانواده‌تان دچار بیماری شدید شده باشد یا تاریخ ملاقات کاری شما تغییر کند یا پرواز شما لغو شود یا از زمان تحصیل شما باقی مانده باشد یا در شرایط استثنائی دیگر، می‌توانید به تمدید ویزا اقدام کنید. برای تمدید ویزا باید تمام مدارک شناسایی و اقامتی خود را ارائه دهید و هزینۀ بررسی درخواست پرونده را پرداخت کنید؛ بنابراین برای درخواست تمدید باید مراحل ضروری و مهمی را سپری کنید که برای درخواست و صدور ویزا انجام داده‌اید.

جواب ویزای نروژ چقدر طول می‌کشد؟

پس از حضور شما در سفارت نروژ حدود ۱۵ تا ۲۱ روز کاری طول می‌کشد تا جواب درخواست ویزای شینگن نروژ صادر شود. اگر شرایط بررسی و صدور ویزا سخت باشد، ممکن است این زمان تا ۶۰ روز نیز طول بکشد. بهتر است ۶ماه قبل از سفر به کشور نروژ برای گرفتن ویزا اقدام کنید. در زمان دریافت جواب ویزا حتماً مدارک شناسایی خود و رسید سفارت را داشته باشید. در آخر باید به این نکته اشاره کرد که هیچ‌کس نمی‌تواند قول ویزای نروژ تضمینی را به شما بدهد و فقط می‌توان با رعایت نکته‌های مهم، مسیر گرفتن ویزا را برای شما آسان‌تر کرد.


شماره تماس جهت درخواست ویزای نروژ

02634100 - 09129400362

مدارک مورد نیاز برای ویزای نروژ

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری نروژ :

 • نامۀ قرارداد برای استخدام شما ازسوی شرکتی معتبر در نروژ
 • نامۀ گردش حساب ۶ماهه اخیر
 • نامۀ عدم اعتراض و شکایت کارفرهای قبلی شما
 • فرم و گواهی پرداخت مالیات بر درآمد شما

مدارک مهم برای اخذ ویزای خوداشتغالی نروژ یا اخذ ویزای استارت آپ نروژ:

 • ارائه کپی و اصل پروانه کسب‌وکار

 • نامۀ گردش حساب ۶ماهه و تأییدیه بانک برای اخذ ویزای تجاری نروژ

 • نامه‌ای برای نشان دادن میزان مالیات بر درآمد شرکت

مدارک لازم برای ویزای دانشگاهی و ویزای دانش‌آموزی نروژ:

 • نامۀ تأییدیه ازسوی دانشگاه یا مدرسه در نروژ
 • نامه‌ای برای اثبات و تأیید ثبت‌نام شما در دوره‌های مربوطه

برای اخذ ویزای ازدواج نروژ، ویزای بازنشستگی نروژ، ویزای توریستی نروژ برای دیدار خانواده، ویزای تحصیلی نروژ و سایر ویزاهای این کشور باید سندهای اضافه‌بر مدارک اصلی را ارائه دهید. اگر می‌خواهید بپرسید که بعد از جمع‌آوری مدارک گفته شده؛ چگونه ویزای نروژ بگیریم، بخش بعدی را با دقت بخوانید.

 • فرم درخواست ویزای نروژ
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه گذرنامه های قدیمی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • گردش حساب ۳ ماهه متقاضی
 • تمکن مالی
 • دعوت نامه (در صورت وجود)
 • برگه تعیین وقت سفارت نروژ
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل

تعرفه ویزای نروژ

هزینۀ ویزای نروژ برای افراد بالغ حدود ۸۰ تا ۱۲۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله نیز حدود ۳۵ تا ۴۰ یورو است؛ بنابراین اگر سن کودک شما کمتر از ۶ سال است، نیاز نیست برای گرفتن ویزای او هزینه‌ای پرداخت کنید. اگر تمایل به استفاده از سرویس ویژه هستید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بیشتر از شرایط VIP استفاده کنید.

افرادی که معاف به پرداخت هزینۀ ویزای کشور نروژ هستند:

 • افرادی که شهروند EU / EEA باشند
 • معلم‌ها و دانش‌آموزهایی که سفر آن‌ها به نروژ آموزشی است
 • محققان و دانشمندانی که قصد سفر علمی به نروژ دارند

فرم درخواست ارزیابی ویزای نروژ

شماره تماس جهت درخواست ویزای نروژ

02634100 - 09129400362تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی نروژ لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای نروژ


، پرسش‌های خود در درباره ویزای نروژ را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای نروژ


پرسش ؟ درود به جز هزینه که به صورت آنلاین پرداخت می‌شود برای وقت گرفتن ، هزینه دیگه ای باید پرداخت کنیم زمانی که به صورت حضوری به شرکت مراجعه میکنیم که مدارک رو تحویل بدیم؟
پاسخ سلام 120 یورو ورودی سفارت در کارگزاری VFS رو باید پرداخت کنید.

پرسش ؟ آیا از ترکیه میشه بدون ویزا به نروژ سفر کرد؟
پاسخ سلام خیر متاسفانه برای سفر به نروژ از هر کشوری باید ویزای نروژ رو داشته باشید.

پرسش ؟ با ویزای نروژ چند بار می‌توانم به این کشور وارد شوم؟
پاسخ سلام با توجه به نوع ویزای شینگن نروژ شرایط ورود و خروج به این کشور مشخص می‌شود. با داشتن ویزای بلند مدت می‌توانید چند بار به نروژ وارد شوید اما اگر ویزای شما از نوع تک‌ ورود و دو ورود باشد ، اجازۀ ورود و خروج شما محدود می‌شود و با ویزای نوع A و B‌ نیز در نروژ اجازۀ اقامت ندارید.

پرسش ؟ آیا در لحظه ورود به نروژ می‌توانم ویزای نروژ بگیرم؟
پاسخ سلام خیر متاسفانه شما باید حداقل ۶ ماه پیش از سفر و مهاجرت به کشور نروژ برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.نروژ

پادشاهی نروژ کشوری کوهستانی در شمال قارۀ اروپا است. کوهستان‌های پوشیده از برفِ آن همیشه شرایط را برای اسکی بازی کردن فراهم می‌کند. دورتادور نروژ آب است و به همین دلیل جانوران آبزی یکی از مهمترین منابع درآمد این کشور به‌شمار می‌روند. بااین‌حال ، مهمترین منبع درآمد کشور نروژ از صادرات نفت و گاز تأمین می‌شود که ۲۰ درصد صادرات آن را تشکیل می‌دهد. مردمان نروژ که بازماندگان وایکینگ‌ها هستند اکثراً مسیحی هستند ، ولی کمتر به کلیسا می‌روند. اگرچه مردم نروژ به عضویت در اتحادیۀ اروپا رأی منفی دادند این کشور از شاخص رفاه انسانی بسیار بالایی برخوردار است.

مسیرهای راه آهن - نروژ دارای بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر خطوط ریلی با مناظر شگفت‌انگیز است. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به نروژ حتما در یکی از مسیرها سوار قطار شوید و این کشور را از زاویه‌ای متفاوت ببینید. ازجمله‌ی خوش‌منظره‌ترین مسیرهای راه‌آهن نروژ می‌توان به راه‌آهن بِرگِن و راه‌آهن دُوْره اشاره کرد.

کوه فلویِن قله‌ای ۳۹۹ متری با چشم‌انداز فوق‌العاده زیبای بِرگِن است. به‌راحتی می‌توانید با فونیکولار یا همان قطارهای کابلی خودتان را در عرض فقط ۸ دقیقه به بالای کوه برسانید و بِرگِن را در آن‌سوترها از زاویه‌ای متفاوت ببینید. در بالای کوه محوطه‌ی مخصوصی برای ایستادن و حظ‌بردن از مناظر اطراف وجود دارد. اگر هم قطارسواری باب میل‌تان نیست، می‌توانید از مسیرهای راه‌نوردی و دوچرخه‌سواری خودتان را به بالای کوه برسانید. در آن بالا رستوران جالبی هم به‌اسم فلویِن فولک هست که به سِرو غذاهای محلی و اجرای موسیقی‌ سنتی شهرت دارد.

کلیسای جامع اُسلو یکی از جاهای دیدنی نروژ و پایتخت آن به‌شمار می‌رود که قدمت آن به قرن یازدهم می‌رسد. این کلیسا به‌سبک باروک ساخته شده و جزو قدیمی‌ترین کلیساهای کل کشور است. همان‌طور که انتظار می‌رود، این کلیسا رویدادهای تاریخی مهمی را به خود دیده است و شما هم می‌توانید با بازدید از اینجا سفری در تاریخ داشته باشید. ازجمله دیدنی‌های کلیسای جامع اُسلو عبارت‌اند از اُرگ کلیسایی بزرگ، منبر مجلل و نقاشی‌های سقفی رنگارنگ.

کلیسای جامع شُمالگان یا قطب‌ شمال واقع در شهر ترومسو در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد و بنای آن اثر یان اینگ هُویگ معمار مشهور نروژی است. به‌عبارتی این کلیسا یکی از جدیدترین کلیساهای جامع نروژ است و به‌خاطر همین جدیدبودنش معماری متفاوتی دارد. ساختمان کلیسا از دور شبیه تکه‌ای یخ است و داخلش موزاییک‌های براق کار شده‌ است. نمای بیرونی آن نیز از شیشه است و صلیب بزرگی روی آن به‌چشم می‌خورد. خصوصا زمستان‌ها نمای چراغانی این کلیسا بسیار دیدنی است.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به مشاوران سفر می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ