صفحه اول ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

شرایط اخذ ویزای مجارستان

ازآنجایی‌که مجارستان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است، بیشتر سیاست‌های ویزا مطابق با مقررات منطقه شینگن تنظیم شده است و تنها تفاوت‌هایی جزئی با آن دارد. اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (نروژ، ایسلند و لیختن‌اشتاین علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا) و شهروندان سوئیس واجد شرایط ورود بدون ویزا به مجارستان هستند. این افراد نمی‌توانند در کشور مجارستان مشغول به کار شوند و فقط می‌توانند حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه در این کشور اقامت داشته باشند.


انواع ویزای مجارستان

همان‌طور که گفتیم ویزای شینگن تا ۹۰ روز اعتبار دارد. اگر می‌خواهید زمان بیشتری در کشور مجارستان اقامت داشته باشید باید یکی از انواع ویزای طولانی‌مدت را انتخاب کنید. اقامت طولانی به معنای اقامت دائم نیست. در زیر انواع ویزای مجارستان آمده است:

 • ویزای تحصیلی مجارستان
 • ویزای کار مجارستان
 • ویزای درمانی مجارستان
 • ویزای توریستی مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان برای دانشجویان کشور ثالثی صادر می‌شود که قصد دارند بیش از سه ماه در این کشور در یک مؤسسه آموزشی تحصیل کنند. مدرک اقامت، دانش زبانی کافی در مورد تحصیل، اثبات تمکن مالی کافی و نامه‌های تأییدیه از سوی مؤسسه‌های پذیرنده و فرستنده ازجمله مدارکی است که از متقاضیان ویزای تحصیلی درخواست می‌شود.

ویزای کار مجارستان :

تبعه کشور ثالثی که مایل است بیش از ۹۰ روز در مجارستان بماند و کار کند، باید درخواست ویزای کار مجارستان را از طریق کارفرمای خود به همراه مدارک اضافی ارائه کند. مدارک اضافی شامل وسایل معیشت کافی، مدت‌زمان اشتغال و تأییدیه مهارت‌های موردنیاز برای استخدام هستند.

ویزای درمانی مجارستان :

ویزای درمانی مجارستان برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در یکی از مراکز درمانی کشور مجارستان تحت درمان پزشکی قرار بگیرند. مدارک اضافی زیادی برای ویزای درمانی مجارستان موردنیاز است که شامل گواهی پرداخت به مرکز درمانی واقع در کشور مجارستان، مدرک اقامت و نامه پذیرش از مرکز درمانی این کشور می‌شود.

ویزای توریستی مجارستان :

ویزای توریستی مجارستان برای افرادی است که می‌خواهند از این کشور بازدید کنند و بیشتر از ۹۰ روز در این کشور بمانند.


مراحل درخواست ویزای مجارستان

برای دریافت ویزای مجارستان مهم است که از قبل آماده باشید و تمام اطلاعات لازم را درباره ملیت و هدف خود از سفر جمع‌آوری کنید. برای دریافت ویزای مجارستان مرحله‌های خاصی وجود دارد:

1. برنامه‌ریزی

مهم است که برای گرفتن ویزای مجارستان در یک بازه زمانی معقول اقدام کنید. به‌عنوان یک قانون رایج در منطقه شینگن، درخواست‌های ویزا باید حداقل ۱۵ روز قبل از تاریخ ورود به کشور موردنظر به کنسولگری مربوطه تحویل داده شود.

2. تعیین وقت سفارت

برای تعیین وقت سفارت مجارستان باید با اینترنت یا تلفن اقدام کنید.

3. آماده کردن مدارک

در این مرحله باید مدارک موردنیاز را آماده کنید و به‌صورت حضوری به کنسولگری تحویل دهید. مصاحبه‌ای در کنسولگری برگزار می‌شود تا هدف شما از بازدید و همچنین سایر مدارک شما تأیید شوند.

4. دریافت ویزا

پس از انجام تمام این مرحله‌ها کنسولگری مربوطه یا مرکز خدمات ویزای مجاز به شما اطلاع می‌دهد که برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.

اعتبار ویزای مجارستان :

همان‌طور که اشاره کردیم ویزای کوتاه‌مدت مجارستان ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه اعتبار دارد. ویزای تحصیلی مجارستان هم از يک تا دو سال اعتبار دارد. اعتبار ویزاهای مختلف مجارستان با توجه به شرایط افراد تعیین می‌شود و با هم متفاوت است.


مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان

 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • دو عکس جدید با پس‌زمینه روشن
 • گذرنامه معتبر
 • ویزای صادرشده قبلی در صورت وجود
 • بلیت رفت‌وبرگشت یا رزرو پرواز
 • مدارک اثبات تمکن مالی، مانند صورت‌حساب‌های بانکی، حقوق و دستمزد یا درآمد از املاک
 • مدارک اقامت مانند رزرو هتل
 • یک نامه برای بیان هدف شما از گرفتن ویزا و سفر به کشور مجارستان
 • اثبات وضعیت مدنی (مانند سند ازدواج و شناسنامه فرزندان)
 • بیمه مسافرتی پزشکی که حداقل ۳۰هزار یورو پوشش دارد

مدارک موردنیاز برای افراد استخدام‌شده در کشور مجارستان:

 • قرارداد استخدام
 • نامه‌ای از شرکت که غیبت، مدت اقامت شما و بازگشت به شغل فعلی را تأیید می‌کند
 • صورت‌حساب بانکی شش ماه گذشته
 • اظهارنامه مالیاتی
 • اصل فیش‌های بانکی

مدارک موردنیاز برای کارفرما در کشور مجارستان:

 • کپی پروانه کسب
 • صورت‌حساب بانکی در شش ماه گذشته
 • اظهارنامه مالیاتی

مدارک موردنیاز برای دانشجویان در کشور مجارستان:

 • گواهی ثبت‌نام و تأییدیه از مؤسسه ثبت‌نام‌شده
 • مدارک اسپانسر درصورتی‌که متقاضی نتواند ازنظر مالی خود را در طول مدت اقامت تأمین کند

مدارک موردنیاز برای بازنشستگان در کشور مجارستان:

 • گواهی بازنشستگی شش ماه گذشته
 • درآمد از طریق املاک در صورت وجود

تعرفه ویزای مجارستان

قیمت ویزای مجارستان علاوه بر هزینه ویزای مجارستان به تنهایی؛ ممکن است شامل هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های کنسولگری، هزینه‌های خدمات شرکت‌های مسافرتی یا هزینه‌های فرم درخواست از متقاضی شود.

هزینه های ویزای مجارستان که از مارس ۲۰۲۰ معتبر است به شرح زیر است:

جدول هزینه ویزای مجارستان :

بزرگ‌سالان    ۸۰ یورو
کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال    ۴۰ یورو
کودکان تا ۶ سال    رایگان
محققان و دانشمندان    رایگان
اعضای خانواده تبعه منطقه اقتصادی اروپا    رایگان
شهروندان ارمنستان و آذربایجان و روسیه    ۳۵ یورو


پیگیری جواب

ویزای توریستی مجارستان معمولاً بین ۱۰ تا ۱۵ روز صادر می‌شود؛ اما در برخی موارد در صورت نیاز به بررسی دقیق‌تر یا نیاز به مدارک اضافی، زمان صدور ویزا ممکن است تا ۴۵ روز طول بکشد.

ریجکت شدن ویزای مجارستان

درخواست ویزای مجارستان ممکن است به دلایلی ریجکت یا رد شود. این دلایل می‌تواند شامل موارد زیر باشد: متقاضی سند مسافرتی یا گذرنامه جعلی ارائه کند هدف و شرایط اقامت متقاضی مشخص نباشد متقاضی نتواند ثابت کند که وسایل معیشت کافی، هم برای مدت اقامت در نظر گرفته شده و هم برای بازگشت به کشور مبدأ خود دارد از حداکثر مدت اقامت مجاز در دوره ۱۸۰ روزه در کشور مجارستان تجاوز کرده باشد متقاضی شخصی است که ممنوع‌الورود به کشورهای حوزه شینگن است فرد متقاضی به‌عنوان تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا سلامت عمومی کشور مجارستان شناخته می‌شود متقاضی بیمه درمانی مناسب و معتبر ندارد متقاضی سوءپیشینه دارد در صورت رد درخواست، می‌توانید برای رد درخواست تجدیدنظر کنید یا دوباره درخواست دهید. توجه داشته باشید که اگر درخواست ویزای شما رد شود هزینه‌های آن به شما برگشت داده نمی‌شود. رفع ریجکتی ویزای مجارستان : اگر درخواست ویزای مجارستان شما رد شود می‌توانید اعتراض کنید. معمولاً سفارت مجارستان دلیل رد درخواست شما را در نامه‌ای برای شما می‌فرستد. درخواست تجدیدنظر را می‌تواند خود متقاضی یا فردی که از متقاضی وکالت‌نامه دارد در کنسولگری صلاحیت‌دار مجارستان (که درخواست ویزا را رد کرده است) ارائه کنند. فرد تا ۸ روز از تاریخ دریافت ریجکتی زمان دارد تا اعتراض کند. اداره کنسولی وزارت امور خارجه ظرف ۱۵ روز (در صورت ابطال یا لغو روادید ظرف ۵ روز) در مورد درخواست تجدیدنظر تصمیم‌گیری می‌کند. درخواست تجدیدنظر باید به‌صورت کتبی ارائه شود و به امضای متقاضی برسد. درخواست تجدیدنظر باید به مجارستانی یا به هر زبان رسمی دیگر اتحادیه اروپا نوشته شود. اگر متقاضی درخواست تجدیدنظر را به زبان دیگری ارائه کند، باید ترجمه رسمی آن را نیز بفرستد. هزینه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر ۵۹ لو (واحد پول بلغارستان) است که باید هنگام ارائه درخواست تجدیدنظر پرداخت شود. هزینه دادرسی تجدیدنظر حتی در صورت تصمیم مثبت بر رفع ریجکتی پس‌دادنی نیست. کاهش هزینه امکان‌پذیر نیست و باید همه متقاضیان پرداخت کنند (حتی اگر روال ویزا رایگان باشد). ممکن است در طول روند تجدیدنظر از متقاضی درخواست شود تا مدارک تکمیلی بیشتری ارائه کند. متقاضی ممکن است برای مصاحبه شخصی به کنسولگری فراخوانده شود. تصمیم در مورد تجدیدنظر ممکن است موردبررسی قضایی قرار گیرد. در صورت رد شدن درخواست، باید درخواست جدید بفرستید و هزینه ویزا نیز باید دوباره پرداخت شود.

شماره تماس جهت درخواست ویزای مجارستان

02634100پرسش و پاسخ درباره ویزای مجارستان


، پرسش‌های خود در درباره ویزای مجارستان را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای مجارستان


پرسش ؟ ویزای مجارستان چقدر اعتبار دارد؟
پاسخ ویزای شینگن و ویزای کوتاه‌ مدت مجارستان ۹۰ روز اعتبار دارد. ویزای طولانی‌ مدت مجارستان هم می‌تواند تا دو سال اعتبار داشته باشند.مجارستان

قلعه بودا (Buda Castle): وقتی برای اولین بار چشمتان به کاخ باشکوه بودا برخورد کند ، متوجه‌ خواهید شد چرا مسافران تور مجارستان بوداپست را "پاریس شرق" می‌نامند. این ساختمان بزرگ و تاریخی که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد ، از لحاظ بازدید و طراحی فوق‌العاده در کنار کاخ ورسای پاریس قرار می‌گیرد. بنای اولیه این کاخ هنگام محاصره سال 1686 از بین رفت و در قرن هجدهم ، هنگام حکومت هابزبورگ ، بنای جدیدی در این مکان ساخته شد و دارای 200 اتاق بود. قلعه بودا امروزی ، همان بنای ساخته در دوران حکومت هابزبورگ است. برخی از قسمت‌های کاخ نیز مانند قبل بازسازی شدند ، مانند برج بوزوگانی (Buzogány Tower) و برج جنوبی (South Tower). منظره‌ی فوق‌العاده‌ای از رود دانوب در طبقه بالای این کاخ وجود دارد.

دریاچه بالاتون (Lake Balaton): اگر استراحت در فضای آزاد و دنج را به پیاده‌روی در سنگ‌فرش‌های شهر و دیدن بناهای قرون وسطایی ترجیح می‌دهد ، بدون شک دریاچه بالاتون مناسب شماست. اینجا بزرگترین دریاچه آب شیرین اروپا و محبوب‌ترین استراحتگاه تابستانی میان مسافران تور مجارستان است. این دریاچه آنقدر بزرگ است که گاهی اوقات آن را دریای مجارستان (Hungarian Sea) می‌نامند. برای کشوری که دسترسی به آب‌های آزاد ندارد ، این دریاچه یکی از نعمت‌های خدادای آن محسوب می‌شود. ساحل این دریاچه از علف پوشیده شده و در بعضی نقاط نیز برای القای حس واقعی ساحل‌های دریایی ، ساحل‌های شنی مصنوعی ساخته شده‌اند. اغلب مسافران تور مجارستان ناحیه‌ی شیوفُک (Siofok) را برای خوشگذرانی ترجیح می‌‎دهد و از طرف دیگر کشتی‌های مسافربری ، مسافران را از فونید (Fonyod) به ناحیه باداکشُنی (Badacsony) که شراب‌های آن بسیار معروف است ، می‌برند. ناحیه دریاچه بالاتون دارای تاکستان ، شهرک‌های دارای چشمه آب و گرم و قلعه‌های متعددی نیز هست. یکی از استراحتگاه‌های معروف دریاچه بالاتون ، تیهانی (Tihany) است.

شهر اِگر (Eger): شهر اِگر که در شمال مجارستان قرار داشته و دومین شهر بزرگ این کشور به شمار می‌رود ، به دلایل متعددی از شهرت بالایی برخوردار است. از آنجایی که این شهر در قرن دهم توسط اولین پادشاه مسیحی ، یعنی سنت اشتفن (Saint Stephen) ساخته شده ، اگر دارای تعداد زیادی ساختمان‌های متلعق به دوران باروک است. پادشاه کلیسا جامع اپیسکوپال (Episcopal cathedral) را بنا نهاد و امروزه نیز اِگر بعنوان یک شهر مذهبی شناخته می‌شود. این کلیسای جامع روی یک تپه ساخته شد و شهر در اطراف آن شروع به رشد نمود. این کلیسا و کاخ سلطنتی اگر ، به همراه دره زنان (Valley of the Women) ، به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور مجارستان تبدیل شدند.

سوپرون (Sopron): شهر سوپرون که در دوران امپراطوری رم بنا نهاده شده ، در طی زمان هم یکی از شهرهای اتریش و هم از شهرهای مجارستان بوده است. در یک رأی‌گیری در سال 1921 ، مردم شهر سوپرون تصمیم گرفتند به مجارستان بپیوندند و لقب "وفادارترین شهر" را به خود گرفت. شهر سوپرون در 64 کیلومتری وین قرار داشته ، تنها هشت کیلومتر با مرز اتریش ، در نزدیکی دامنه کوه‌های شرقی آلپ ، فاصله دارد و یکی از مقاصد پرطرفدار در تور مجارستان است. شهر سوپرون در جنگ جهانی دوم تا مرز نابودی پیش رفت ، اما بسیاری از بناهای قرون وسطای آن از آسیب در امان ماندند. بطور کلی این شهر دارای 115 آثار باستانی ثبت شده و بیش از 240 بنای محافظت‌شده است که یکی از بزرگترین کلکسیون‌های تاریخی در اروپا به شمار می‌رود. امروزه شهر سوپرون یکی از تولیدکننده‌های اصلی شراب قرمز و سفید مجارستان بوده و دارای مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌انگیزی در میان کوه‌های آلپ است.

شهر پِچ (Pecs): پچ یک شهر چندفرهنگی در مجارستان است که نژادهای گوناگون با نهایت آرامش و صلح درکنار یکدیگر زندگی می‌کنند و پناهندگان را با آغوش باز می‌پذیرد. از این رو شهر پچ در لیست شهرهای صلح یونسکو (UNESCO’s Cities of Peace) به ثبت رسیده است. قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان در شهر پچ قرار دارد که تاسیس آن به سال 1367 بازمی‌گردد. پچ در گذر زمان تحت حکومت‌های رومی ، مسیحی و عثمانی بوده است. این شهر دارای آب و هوایی معتدل ، موزه‌های بزرگ ، بناهای قرون وسطایی و شراب درجه یک است که پچ را به یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگردی تور مجارستان تبدیل می‌کند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر پچ ، بناهای مذهبی مانند کلیسای جامع پچ (Pecs Cathedral) ، مسجد پاشا قاضی کاظم (Pasha Gazzi Kassim) و غیره است.

پارک ملی آگتلک (Aggtelek National Park): اگر به غار و غارشناسی علاقه دارید ، بازدید از پارک ملی آگتلک را در تور مجارستان از دست ندهید. پارک ملی آگلتک دارای بزرگترین غار استالاکتیک در اروپا است. این پارک ملی در شمال مجارستان قرار داشته و حدود سه ساعت از بوداپست فاصله دارد. برای پیشگیری از خطرات احتمالی در این غار ، راهنماهای تور هنگام ورود به غار توضیحات و تجهیزات لازم را به شما خواهند داد. پارک آگلتک یک پارک محافظت شده است و بخش‌هایی از آن برای استفاده مسافران تور مجارستان ، مجاز نمی‌باشد. هنگام بازدید از این پارک می‌توانید گیاهان و حیوانات متنوعی را مشاهده نمودهو از زیبایی روستاهای اطراف آن ، لذت ببرید.

دریاچه هِویز (Heviz): اگر آرامش را با شنا در دریاچه‌های آب گرم پیدا می‌کنید ، هویز را در تور مجارستان از دست ندهید. این ناحیه میزبان بزرگترین دریاچه‌های آب گرم در جهان است. دمای آب دریاچه‌ها از 24 تا 37 درجه سانتی‌گراد است که شنا در آن را به فعالیتی بسیار لذت‌بخش تبدیل می‌کند. جریان آب آنقدر سریع و مطلوب است که آب دریاچه هر سه روز و نیم ، بطور کامل عوض شده و همیشه تمیز می‌ماند. هویز که نزدیکی دریاچه بالاتون قرار دارد ، بخاطر دریاچه‌های آب گرم زیبا و استراحتگاه‌های درجه یکش بسیار معروف است. پس از شنا در این آب‌های معدنی ، شاید بخواهید در جنگل‌های اطراف آن پیاده‌روی کرده و یا در فستیوال و کنسرت‌های متنوع شرکت نمائید. هویز با آب و هوای شبه مدیترانه‌ای که دارد ، هرساله گردشکران زیادی به آن جذب شده و از مکان‌های محبوب در میان مسافران تور مجارستان است.

دبرِسن (Debrecen): شهر دبرسن (با تلفظ دبرچن) که در طول تاریخ ، بارها بعنوان پایتخت مجارستان انتخاب شده بود ، یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی در اروپای شرقی است. با ساخت دانشگاه کالوینیست (Calvinist College) در سال 1538 ، دبرچن به قطب فرهنگی و دانش در کشور تبدیل شد ، هرچند در جنگ جهانی دوم ، این شهر به سوی نابودی کامل پیش رفت ، اما پس از سالها ، دوباره بازسازی گردید. امروزه این دانشگاه را دانشگاه دبرسن (University of Debrecen) می‌نامند و بخاطر معماری‌اش بسیار معروف است. این شهر مهد موسیقی نیز به شمار رفته و هرساله مسابقه بین‌المللی بلا بارتوک (Bela Bartok) برای گروه‌های کُر در آن برگزار می‌شود. مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری دبرسن در تور مجارستان شامل کلیسای بزرگ (Reformed Great Church)؛ بزرگترین کلیسای پروتستان در مجارستان و موزه دری (Deri Museum) است که صنایع مصری بسیاری در آن وجود دارند. همچنین به مسافران تور مجارستان توصیه می‌شود هنگامی از دبرچن دیدن نمایند که کارناوال گل (Flower Carnival) برگزار می‌شود ، زیرا شما را محصور خود خواهد کرد.

پارک ملی هورتوباگ (Hortobagy National Park): پارک ملی هورتوباگ بعنوان اولین پارک ملی مجارستان در سال 1373 تأسیس شد. پارک کلی هورتوباگ بزرگترین منطقه محافظت‌شده در مجارستان بوده و بزرگترین استپ قلیایی و نیمه‌طبیعی در اروپا را داراست که قدمت آن به ده هزار سال پیش باز می‌گردد. حیوانات بسیاری مانند اسب‌های وحشی از زمان عصر یخبندان در این استپ می‌زیستند. همچنان علاوه بر اسب‌ها ، گاو و گاومیش‌هایی در این منطقه به چرا مشغول هستند. از آنجاییکه 342 نوع پرنده در این پارک زندگی می‌کنند برای آن دسته از مسافران تور مجارستان که به تماشای پرنده‌ها علاقه دارند ، مکان فوق‌العاده‌ایست. از مهم‌ترین جاذبه گردشگری پارک ملی هورتوباگ در تور مجارستان ، می‌توان پل 9 طاق (Nine-Arch Bridge) که اواسط قرن 19 ساخته شد و آسیاب بادی کارئاگ (Kareag Windmill) که تقریباً در همان دوران ساخته شد ، اشاره کرد. 

شهر گیور (Gyor): شهر گیور که ریشه‌های آن در دوران سلتی‌ها و رومی‌ها شکل گرفت ، طی تاریخ توسط اقوام مختلف مغول ، مجاری ، چکی و عثمانی اداره میشد. گرچه پیش از غارت این شهر توسط عثمانی‌ها ، پدران شهر ، گیور را به آتش کشیدند تا به دست آنها نیوفتد. شهر گیور که موقعیت آن بین بوداپست و وین است ، شهر بسیار زیبا و دلنشینی است که می‌توان ساعت‌ها در خیابان‌های آن به گشت و گذار پرداخت. تقریباً در هر خیابانی به یک مجسمه یا بنای باشکوه باستانی برخورد می‌کنید. یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم شهر گیور در تور مجارستان ، کلیسای سنت ایگناتسیوس لویولا (St. Ignatius of Loyola) ، یک کلیسای جامع بندیکتی است که مسافران تور مجارستان آن را بعنوان غذایی برای روح توصیف کرده‌اند.مشاوران سفر

مشاوران سفر ، پلی مطمئن برای استفاده با خیالی آسوده از خدماتی چون تهیه بلیط ، رزرو هتل ، اخذ ویزا ، تعیین وقت سفارت ، فروش تور ، بیمه مسافرتی ، خدمات بار هوایی ، سفرهای تفریحی و زیارتی و زنده نگه داشتن فرهنگ و سنن کشورهای توریستی می باشند.

ما را دنبال کنید

آدرس: کرج ، گوهردشت
بین داریوش و سه باندی ، بالای بانک سپه

02634100 - 02634449642 :شماره پشتیبانی

© 2023 - 1402 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به مشاوران سفر می‌باشد.

Designed by X-Commerce

صبا کمپانی: مشاور سفر شما
درخواست مشاوره از طریق واتس‌آپ
نام و نام خانوادگی  
شماره واتساپ خود را وارد کنید