Loading ..
صفحه اول ویزای اتریش

ویزای اتریش

شرایط اخذ ویزای اتریش

ویزای اتریش را می‌توان یکی از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن دانست. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کنید. گردش حساب و تمکن مالی تاثیرگذار ترین مدارک ویزای شینگن اتریش می‌باشند.

با توجه به اینکه وین ۵ سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است و به همین دلیل تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور پناهنده شده اند، مراحل بررسی مدارک و اعطای ویزای اتریش به ایرانیان با جدیت و دقت بالایی انجام می‌پذیرد. در ادامه نکاتی را برای شما آماده کرده ایم که شاید این‌ها را در جایی نبینید.

 • ارائه تاریخچه سفری قابل قبول: تاریخچه سفری، به افسران ویزای اتریش ثابت می‌کند که شما توریست هستید و پیش از اتریش، از کشورهای دیگری نیز بازدید کرده اید. همچنین تاریخچه سفری به افسران ویزا ثابت می‌کند که شما پس از مدت زمان سفر به اتریش، به کشور محل اقامت خود بازمی‌گردید.
 • گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات متقاضی در ۳ ماه گذشته ملاک افسران ویزا می‌باشد. دریافت گردش حساب از متقاضی، به منظور بررسی مراودات مالی ایشان می‌باشد.
 • تمکن مالی: میزان تمکن مالی ایده آل ویزای اتریش، برای هر نفر 200 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که زمانی که به یکباره مبلغ بالای وارد حساب شما می‌شود، باید به سفارت اتریش سند معامله مطابق همان مبلغ ارائه کنید.
 • نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی: به منظور اعتماد به بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌شود.
 • ارائه دعوت نامه: در صورتی که دعوت‌نامه داشته باشید، شانس بالایی در اخذ ویزای اتریش خواهید داشت. دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. مدت زمان اقامت متقاضی حتما باید در متن دعوت‌نامه ذکر شود.

وقت سفارت اتریش :

پروسه وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کنید. هزینه وقت سفارت اتریش در گروه مسافرتی ویزالند 2 میلیون تومان می‌باشد. نزدیک ترین وقت سفارت اتریش، ۳ ماه پس از ارسال درخواست می‌باشد که در صورت ارائه دعوت‌نامه و یا درخواست برای ویزای پزشکی، ممکن است برای ۱ هفته بعد نیز برای شما تعیین شود.


شماره تماس جهت درخواست ویزای اتریش

02634100 - 09129400362

انواع ویزای اتریش

با توجه به هدف فرد متقاضی یکی از انواع ویزای اتریش برای شما صادر می شود.

 • ویزای توریستی اتریش :

ویزای توریستی اتریش برای افرادی صادر می شود که به جهت بازدید از این کشور قصد مسافرت دارند، با دارا بودن ویزای شینگن اتریش در بازه زمانی 6 ماه میتوانید 90 روز در این کشور مستقر باشید.

 • ویزای کاری اتریش :

با دریافت دعوتنامه از یک کارفرمای اتریشی می توانید برای اخذ ویزای کاری اتریش درخواست دهید.

 • ویزای تحصیلی اتریش :

برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش باید از یکی از دانشگاه ها یا کالج های این کشور دعوتنامه دریافت کنید. به این ترتیب که با ارسال رزومه و مدارک تحصیلی خود و پس از بررسی توسط اساتید و مقامات دانشگاه پس از پذیرفته شدن برای شما دعوتنامه ارسال می شود و می توانید با ارائه سایر مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایید.


مراحل درخواست ویزای اتریش

مدارکی که در پائین برای اخذ ویزای اتریش به آنها اشاره کردیم الزامی میباشد. اما مهمترین آنها موارد زیر هستند:

 • سابقه سفر قابل قبول

با ارائه تاریخچه سفرهای خود به افسر پرونده اعلام میکنید شما در سفرهای قبلی نیز موفق بوده اید؛ و به قول خود عمل کرده و پس از پایان مدت اعتبار ویزا به کشور خود بازگشته اید. دارا بودن ویزای کشورهایی مانند سنگاپور و ژاپن وزن پاسپورت شما را بالا برده و آن را با اعتبار می کند.

 • گردش حساب

با ارائه گردش حساب و تعداد ترکنشات 3 ماه اخیر افسر پرونده را از پویا بودن حساب خود و وضعیت مالی خود با خبر می کنید.

 • تمکن مالی 

تمکن مالی به جهت مطمئن کردن افسر پرونده از اینکه شما توانایی مالی برای پرداخت هزینه های خود در سفر را دارا هستید ارائه می شود.

 • دعوتنامه

دعوتنامه نیز  از مدارکی است که وجودش ضروری نیست اما با ارائه آن اعلام می کنید که از سوی فردی در کشور اتریش دعوت شده اید و مشکلی از لحاظ اقامتی ندارید. فرد دعوت کننده باید آدرس و محل اقامت خود را اعلام کند.

نکات ویزای اتریش

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب این شرکت غیر قابل تغییر می باشد.

 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.

 3. مسافرینی که در 24 ماه اخیر اخذ ویزای شنگن دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزای صادره از سفارت یونان).

 4. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای اتریش به این شرکت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت پرواز نقره‌ای باقی می‌ماند.

 5. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.

 6. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.

 7. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.


شماره تماس جهت درخواست ویزای اتریش

02634100 - 09129400362

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
 • سه قطعه عکس رنگی.
 • ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تراز سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد،در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسنادرسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سند مالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اتریش.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقام.

تعرفه ویزای اتریش

قیمت درخواست ویزای اتریش در گروه مسافرتی پرواز نقره‌ای 400 یورو (200 یورو از این مبلغ، پس از ویزا شدن از متقاضی اخذ می‌شود) می‌باشد. این هزینه شامل دریافت وقت سفارت، پر کردن فرم شینگن اتریش، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.


پیگیری جواب

حداکثر ۱۴ روز کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر VFSGlobal جواب درخواست ویزای اتریش برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب ویزا حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی در دفتر کارگزاری ویزای اتریش شخصا حضور داشته باشید.

فرم درخواست ارزیابی ویزای اتریش

شماره تماس جهت درخواست ویزای اتریش

02634100 - 09129400362تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی اتریش لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای اتریش


، پرسش‌های خود در درباره ویزای اتریش را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای اتریش


پرسش ؟ سلام وقت بخیر برای ترجمه مدارک‌ برای ارائه به سفارت نیاز هست به دارالترجمه مشخصی هست یا هر جایی میشه مدارک رو‌ ترجمه کرد؟
پاسخ دارالترجمه‌هایی که رسمی هستند و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری را هم برای شما اوکی می‌کنند مراجعه کنید.

پرسش ؟ سلام وقتتون بخیر بنده افغانستانی هستم برادرم ساکن اتریش هستن دقیقا برادرم باید چه شرایطی داشته باشن اونجا تا بتونند دعوت نامه ارسال کنند؟
پاسخ سلام و ارادت می‌بایست اقامت و تمکن مالی خوبی داشته باشند.

پرسش ؟ سلام شرایط قبولی ویزای توریستی برای یه دانشجو چطوره؟ تمکن مالی میخواد؟
پاسخ سلام قطعا تمکن مالی در ویزای تحصیلی جزو موارد مورد نیاز است.

پرسش ؟ سلام برای دیدار دخترم که در اتریش تحصیل می‌کند میتوانم بر اساس دعوتنامه اقدام کنم و آیا درخواست بر اساس دعوتنامه فعال است؟
پاسخ سلام بله می تونید درخواست ویزای توریستی بدید.

پرسش ؟ سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگه زبان المانی مدرک b1 داشته باشم و تمکن مالی 150 میلیون. من 18 سالمه میخوام اونجا کارشناسی شرکت کنم احتمال قبولی هست؟ و میخواستم بدونم پزشکی چقدر احتماش هست بخونم با معدل 18/80
پاسخ سلام ، سن شما مناسب پذیرش دانشگاهی است و احتمال اخذ ویزا شما بالاست.

پرسش ؟ سلام خواهرم اتریشه و برام دعوت نامه فرستاده. میخوام بدونم با دعوت نامه حتما باید تمکن مالی هم من داشته باشم و اینکه بیمه نامه و بلیطم حتما باید رزرو کنم روزی که وقت دارم؟
پاسخ سلام بله باید مدارک بانکی ارائه بدید مگر اینکه خواهرتون حمایت کننده شما باشن و ایشون مدرک بانکی و شغلی بخوان ارائه بدن. برای روز انگشت نگاری هم رزرو بلیت و بیمه نامه مسافرتی نیاز هست.اتریش

اتریش کشوری غنی از تاریخ ، مکان های دیدنی حیرت آور ، سنت ها و تفریح هایی است که فقط به همین کشور محدود می‌شوند. این کشور که در همسایگی سوییس قرار گرفته است ، یکی از بهترین مراکز ورزش های زمستانی اروپا هم محسوب می شود. اگر قصد سفر به اتریش را دارید و نمی دانید که دقیقا باید از چه جاهای آن دیدن کنید ، این راهنمای جاذبه های گردشگری اتریش را دنبال کنید:

یکی از دیدنی ترین قلعه های قرون وسطایی اتریش ، قلعه ی Hochosterwitz نام دارد که به آن لقب زیبای خفته را داده اند و اگر خوب به تصویر دقت کنید خودتان دلیل آن را متوجه می‌شوید. این قلعه ۱۶ گیت ورودی دارد که هر کدام از آن ها برای محافظت از قلعه و ساکنانش ساخته شده اند. اینجا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اتریش است.

کرمز در غرب شهر وین پایتخت اتریش واقع شده است و یک منطقه ی تاریخی محسوب می شود. اتمسفر جالب و دوستانه ی کرمز در کنار خانه های کوچک و بزرگ سفید رنگ با سقف های نارنجی رنگ باعث شده تا به یکی از مناطق مورد علاقه ی توریست ها تبدیل شود.

اگر بخواهیم این غار را در یک جمله تعریف کنیم باید گفت که غار Eisriesenwelt ، شهربازی طبیعت دوستان است. در این غار که بزرگ ترین غار یخی دنیا است می توانید اشکال عظیم و عجیب و غریبی از یخ ها را ببینید ، این غار بزرگ از یخ ساخته شده است و در سرتاسر آن چراغ هایی نصب شده است که هنگام برخورد نور این چراغ ها روی قطعات یخ ، چشم انداز زیبایی از آن بدست می آید. اگر دوست دارید تا اطلاعات بیشتری راجع به این غار شگفت انگیز بدست بیاورید می‌توانید لینک روبرو را مطالعه کنید.
همانطور که می دانید کشور اتریش با نویسندگان ، هنرمندان و موسیقی پیوند خورده است و بنابراین خانه ی اپرای وین یکی از آن جاهاییست که در سفر به اتریش باید ببینید. خود سازه در قرن نوزدهم ساخته شده است و نمای مرمری و سقف رنگارنگش به همراه برنامه های متنوعی که در آن برگزار می‌شود از این مکان یکی از برترین جاذبه های گردشگری اتریش را ساخته است.

کاخ میرابل که در سالزبورگ قرار دارد ، یک بنای قرن شانزدهمی و مربوط به خاندان سلطنتی است. این بنا به سبک باروک ساخته شده است و در قرن هفدهم یکبار مرمت شد که در جریان این بازسازی بخش هایی از ورودی آن تغییر کرد. باغ زیبایی هم در خارج این کاخ قرار دارد.
 
غیر ممکن است حرف از اتریش باشد و نام هال اشتات (Hallstatt) به میان نیاید. یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری اتریش که روستایی کوچک با طبیعتی بی نهاست زیبا و بکر است و واقعا یکی از منحصر بفردترین نقاط کشور اتریش است که به هیچ قیمت نباید از دست داد.
 
با کمی اختلاف می توان گفت که یکی از مشهورترین مناطق گردشگری آلپ ، زل آم سی (Zell am See) است. در اطراف این منطقه ی فوق العاده زیبا ، دریاچه ای فیروزه ای رنگ و شفاف به نام زلر سی قرار دارد که آب پاک آن از کوه های آلپ سرچشمه می گیرد. جدای از لذت بردن از طبیعت زیبای زل آم سی می توانید از قلعه ی تاریخی رزنبرگ که یکی از قلعه های قرن شانزدهمی است هم دیدن کنید.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به مشاوران سفر می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ