صفحه اول ویزای چک

ویزای چک

شرایط اخذ ویزای چک

ویزای چک به شما این امکان را می دهد تا قدم در این بهشت کوچک بگذارید. پایتخت کشور دیدنی چک شهر بی نظیر پراگ است. پراگ مانند نگینی در کشور چک می درخشد و همین موضوع سبب شده تا بیشترین تعداد گردشگر وارد خاک این کشور شوند. بزرگ ترین شهر کشور چک ، شهر دیدنی و زیبای پراگ است. کل جمعیت این کشور نزدیک به یازده میلیون می شود و از نظر مساحتی هم چک کشوری کوچک محسوب می شود.


انواع ویزای چک

فرض کنید می خواهید به چک سفر کنید تا از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرید و یا این که به دیدن اقوام و دوستان خود در این کشور بروید، در این صورت می توانید به راحتی ویزای شینگن این کشور را اخذ کنید و سفر خود را به کشور دیدنی و بی نظیر چک آغاز کنید.

 • ویزای توریستی چک :

یکی از ویزاهایی که می توان برای سفر به چک اخذ کرد، ویزای شینگن چک توریستی است. همان طور که از نام این ویزا پیدا است، شما تنها زمانی می توانید ویزای توریستی این کشور را اخذ کنید که بخواهید به قصد گردشگری وارد خاک این کشور شوید. ویزای توریستی چک انواع مختلفی دارد که در ادامه خواهیم گفت.

 • ویزای ترانزیت چک :

ویزای ترانزیت یکی از ویزاهای توریستی کشور چک است که می توانید برای اخذ آن اقدام کنید. ویزای ترانزیت به شما این امکان را می دهد تا از راه هوایی یا دریایی وارد خاک این کشور شوید و در کمتر از 48 ساعت فرودگاه یا خاک این کشور را به سوی مقصدی دیگر ترک کنید.

 • ویزای یکبار ورود چک :

ویزای چک یک‌بار ورود به شما اجازه می دهد تنها یک بار وارد خاک این کشور شوید و پس از اولین خروج از کشور چک دیگر نمی توانید به این کشور بازگردید.

 • ویزای دوبار ورود چک :

ویزای دو بار ورود اما به شما این امکان را می دهد تا بتوانید دو بار وارد خاک این کشور شوید اما با دومین خروج دیگر نمی توانید به این کشور بازگردید.

 • ویزای چندبار ورود چک :

​ویزای چک چند بار ورود به شما این امکان را می دهد تا چند بار به این کشور وارد شوید. ویزای مالتی چک یا همان ویزای چند بار ورود به شما این اجازه را می دهد تا به مدت پنج سال بتوانید وارد خاک این کشور شوید. در هر بار ورود به این کشور تنها می توانید به مدت نود روز اقامت داشته باشید و پس از آن باید از خاک این کشور خارج شوید.

مدت زمان ویزای چک توریستی :

همان طور که گفتیم ویزای چک انواع مختلف یک‌بار ورود، دو بار ورود و مالتی دارد. به این ترتیب که حداکثر اعتبار ویزای چک نود روز است. بدین معنا است که با توجه به مدارکی که به سفارت می دهید و نظر افسر سفارت ممکن است اعتبار این ویزا کمتر هم شود. گاهی افسر سفارت تنها با توجه به برنامه سفری شما اعتبار ویزایتان را تنظیم می کند. البته این در حالی است که گاهی سه ماه اعتبار به ویزای شما می دهد و به این ترتیب می توانید به راحتی ویزای این کشور را اخذ کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که تنها به مدت اعتبار ویزای خود می توانید در کشور چک بمانید. هر چه مدارک شما کامل تر باشد و بیشتر نشان دهد که شما قصد بازگشت به ایران را دارید، مدت اعتبار ویزای شما بیشتر خواهد بود. البته نمی توان این را به صورت قطعی گفت چون که نظر افسر سفارت از هیچ قانونی پیروی نمی کند. اما شاید برای شما سؤال باشد که صدور ویزای چک چقدر طول می کشد.

از زمانی که وقت سفارت خود را اخذ کنید و مدارکتان را به سفارت ارائه دهید تا زمانی که ویزایتان را تحویل بگیرید، اصولاً بین دو تا چهار هفته طول می کشد. البته این مدت زمان ممکن است طولانی تر هم شود. در این صورت شما زمان بیشتری را باید در انتظار پاسخ سفارت بمانید. دو تا چهار هفته زمانی است که سفارت به طور معمول به درخواست های متقاضیان برای اخذ ویزا پاسخ می دهد. این زمان اگر بیشتر یا کمتر شود دلیلی بر رد شدن و یا قبول شدن درخواست شما نیست. شما باید تا زمانی که سفارت به درخواست شما پاسخ می دهد منتظر بمانید.


مدارک مورد نیاز برای ویزای چک

برای این که بتوانید ویزای چک را اخذ کنید باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. این مدارک باید کامل و درست باشد تا بتوانید ویزای چک را اخذ کنید. این مدارک باید کامل باشد تا سفارت بررسی آن ها را شروع کند و در بازه زمانی مشخص نتیجه را به شما ابلاغ کند. دقت داشته باشید که تنها کامل بودن مدارک کافی نیست و مدارک باید با چیدمانی خاص به سفارت ارائه شوند. اگر میخواهید اطلاع دقیقی از آنچه باید به سفارت تحویل دهید، داشته باشید؛ بهتر است با کارشناسان شرکت ویزاگردی تماس حاصل نمایید. مشاورین مجرب ما این  جا هستند تا هر گونه سؤالی را پاسخ دهد. به این ترتیب در کمترین زمان ممکن می توانید برای اخذ ویزای چک اقدام نمایید.

مهم ترین مدرکی که باید ارائه دهید، فرم سفارت است. این فرم را باید به درستی تکمیل کنید و بدون کوچک‌ترین نقصی به سفارت تحویل دهید. کلیه اطلاعاتی که در این فرم وارد می کنید باید با مدارکی که به سفارت ارائه می دهید تطبیق داشته باشد، در غیر این صورت نمی توانید ویزای چک را اخذ کنید. کلیه مدارکی که ارائه می دهید باید ترجمه شوند و از تمام صفحات آن کپی تهیه کنید، تا سفارت این مدارک را بپذیرد. مدارک شناسایی، مدارک مالی، مدارک کاری، مدارک مربوط به سفر از جمله مدارکی هستند که باید به سفارت ارائه دهید. این مدارک تنها برای اخذ ویزای توریستی است. برای این که بتوانید ویزای تحصیلی اخذ کنید باید مدارک تحصیلی را نیز به این دسته ها اضافه نمایید. ویزای کاری چک یا ویزای تجاری چک هم جزییات بیشتری از وضعیت مالی و کاری شما را می خواهد. ضمن این که باید دعوتنامه مربوط به این ویزاها را نیز به سفارت ارائه دهید.

 • رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل یا همان واچر هتل خود را به صورت غیر قطعی رزرو کنید و به سفارت ارائه دهید.

 • دعوتنامه باید دارای امضای شخص فرستنده و تاریخ اعتبار باشد.

 • بدون تأخیر وارد سفارت شوید تا بتوانید ویزای چک را اخذ کنید.

 • در صورتی که برای مصاحبه شما را خواستند بهتر است که با صداقت و آرامش پاسخگو باشید، این موضوع برای سفارت اهمیت دارد.

 • از همراه داشتن هر گونه وسیله اشتعال زا، سلاح سرد و سلاح گرم خودداری نمایید.

 • از ارائه هرگونه مدرک تقلبی و ساختگی به سفارت خودداری کنید زیرا کلیه مدارک توسط سفارت بررسی می شود.

 • هزینه صدور ویزا را باید به صورت نقدی و تنها با ارائه اسکناس های یورو بپردازید.

 • مسترکارت اعتباری بین المللی قابل قبول نیست و تنها باید هزینه را به صورت نقدی پرداخت کنید.

 • به هیچ عنوان نمی توانید هزینه سفارت را با سکه و پول خورد بپردازید.

 • از همراه داشتن هر گونه وسیله الکترونیکی مانند گوشی همراه، ساعت دیجیتال و ... خودداری کنید.

 • با لباس های مرتب به سفارت مراجعه کنید و پوشش رسمی داشته باشید.

 • نیم ساعت قبل از وقت سفارت خود جلوی درب سفارت باشید تا از هر گونه تأخیری جلوگیری شود.

 • در صورتی که تأخیر داشتید برای ورود به سفارت تقلا نکنید، به هیچ عنوان شما را به داخل راه نخواهند داد و باید یک وقت دیگر اخذ کنید.


ریجکت شدن ویزای چک

دلایل ریجکت ویزای چک ، با دلایل رد شدن ویزای شینگن مشابه است. رایج ترین دلیل رد شدن ویزای چک ، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان به کشور خود می‌باشد که با اعلام وابستگی های خود به کشور محل اقامت می‌توانید این مورد را رفع کنید. دلایل ریجکتی ویزای چک به شرح زیر می‌باشد: عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر ارائه مدارک دروغین و یا نامعتبر ارائه گذرنامه مخدوش و فاقد اعتبار عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به چک رفع ریجکت ویزای چک و اعتراض به رد شدن آن : رفع ریجکتی برای ویزای چک وجود ندارد و شما تا ۶ ماه مجاز به اقدام مجدد نمی‌باشید. پس از ۶ ماه با برطرف نواقص پرونده‌تان که در نامه ریجکتی به شما اعلام شده است، می‌توانید درخواست خود را مجددا ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای چک نیز در انتهای نامه ریجکتی ذکر شده است. شما می‌توانید نامه اعتراضی خود را به آدرس ایمیل و یا آدرس پستی اعلام شده ارسال کنید و ۴۵ روز کاری منتظر باشید تا جواب اعتراض‌تان به شما اعلام شود.

شماره تماس جهت درخواست ویزای چک

02634100تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی جمهوری چک لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای چک


، پرسش‌های خود در درباره ویزای چک را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای چک


پرسش ؟ با سلام آیا مدارک یاید به زبان انگلیسی ترجمه شود ؟
پاسخ سلام بله مدارک باید به انگلیسی ترجمه شوند.

پرسش ؟ سلام در حال حاضر و با در نظر گرفتن شرایط کرونا ، امکان اقدام برای گرفتن ویزای شینگن وجود دارد؟
پاسخ سلام اگر واکسن هایی که مورد تایید حوزه شنگن هست رو زده باشید اجازه ورود دارید.

پرسش ؟ با عرض سلام میخواستم بدونم که اخذ ویزای شینگن از کشور چک راحت تره یا آلمان؟
پاسخ سلام قطعاً آلمان اما بستگی به مدارک و شرایطتون داره. اگر سابقه سفر و دعوتنامه نداشته باشید ، از هیچکدوم نمیتونید ویزا بگیرید. توصیه میکنم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنن.

پرسش ؟ سلام من دعوتنامه ورزشی از فدراسیون چک رو دارم به عنوان شغل دوم اجاره نامه مغازه ، جواز کسب ، سند مالکیت ، تمکن مالی و بیمه رو دارم 26سالمه و 23 روزه درخواست دادم هنوز جواب نیومده. امکان ویزا شدنم هست؟
پاسخ سلام با توجه به شرایط شما شانس زیادی در خصوص ویزا دارید در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با شماره 02634100 در تماس باشید.جمهوری چک

جمهوری چک کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است. جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم ، موراوی ، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می‌شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند. مردم چک به‌طور تاریخی به عنوان «بی‌اعتنا به مذهب» توصیف شده‌اند و این کشور کم‌مذهبی‌ترین مردم را در جهان دارد. در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی ، ۴۵٫۲ درصد پاسخی به پرسش در مورد دین خود ندادند و ۳۴٫۲ درصد نیز گفتند که بی‌دین هستند. ۱۰٫۳ درصد از مردم این کشور مسیحی از شاخه کاتولیک رومی هستند و ۹٫۴ درصد نیز باورهای دیگر را دنبال می‌کنند. در یک نظرسنجی سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۰ درصد از مردم چک گفتند که به وجود خدا باور دارند. جمهوری چک نخستین کشور از اعضای پیشین کمکان است که بنا به گزارش بانک جهانی در زمره کشورهای توسعه‌یافته قرار گرفته‌است. این کشور هم‌چنین بالاترین شاخص توسعه انسانی را در اروپای مرکزی و اروپای شرقی داراست.

قلعه پراگ - در سفر به شهر پراگ در کشور چک، اولین کاری که پیشنهاد می‌دهیم انجام دهید، بازدید از قلعه باشکوه و بی نظیر پراگ هست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این قلعه در سال ۸۸۰ میلادی توسط “پرینس بوریووج” ساخته شده و در حقیقت می‌توان گفت یک شهر کوچک در دل شهر پراگ هست. اگر بخواهیم مختصری درباره تاریخچه‌ی قلعه پراگ برایتان شرح دهیم اینطور بیان می‌شود که، در این قلعه شاهان بوهمی، امپراطوری مقدس روم و رئیس جمهور چکسلواکی اقامت داشتند و شما می‌توانید با قدم زدن در این قلعه از برج دالیبر و کلیسای سنت جورج و… دیدن کنید و دنیای قدیم را در حال حاضر مشاهده نمایید.

ساعت نجومی - هر کشور و شهری برای خودش یک‌سری جاذبه‌ شاخص دارد که با آن‌ها در جهان شناخته می‌شود. ساعت نجومی که در شهر پراگ قرار دارد هم دقیقا بیانگر همین موضوع در کشور پراگ هست، چرا که یکی از قدیمی‌ترین ساعت‌های جهان در حال حاضر به شمار می‌آید. در کنار این ساعت چهار مجسمه وجود دارد که هر کدام نماد مرگ، غرور و حسادت هستند. اگر خواستید یک عکس یادگاری بگیرید که هر زمان به آن نگاه کردید یاد سفرتان به چک بیفتید پیشنهاد می‌کنیم در کنار ساعت نجومی پراگ این عکس را از خودتان و همراهانتان بگیرید.
موزه کمپانی اپل - شرکت اپل در شهر پراگ یک موزه از محصولات خود تاسیس کرده و در آن تمامی محصولات خودش را از ابتدا تا به حال را به نمایش گذاشته است. در این موزه کلکسیونی زیبا از وسایل شخصی استیو جابز تا قدیمی‌ترین محصولات اپل را از گذشته تا الان جمع آوری کرده اند که با ورود به این موزه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. اگر از طرفداران محصولات اپل هستید، بازدید از این موزه می‌تواند برایتان بهترین گزینه از بین تمامی جاهای دیدنی پراگ باشد.مشاوران سفر

مشاوران سفر ، پلی مطمئن برای استفاده با خیالی آسوده از خدماتی چون تهیه بلیط ، رزرو هتل ، اخذ ویزا ، تعیین وقت سفارت ، فروش تور ، بیمه مسافرتی ، خدمات بار هوایی ، سفرهای تفریحی و زیارتی و زنده نگه داشتن فرهنگ و سنن کشورهای توریستی می باشند.

ما را دنبال کنید

آدرس: کرج ، گوهردشت
بین داریوش و سه باندی ، بالای بانک سپه

02634100 - 02634449642 :شماره پشتیبانی

© 2023 - 1402 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به مشاوران سفر می‌باشد.

Designed by X-Commerce

صبا کمپانی: مشاور سفر شما
درخواست مشاوره از طریق واتس‌آپ
نام و نام خانوادگی  
شماره واتساپ خود را وارد کنید