ویترین وبلاگ‌ها

دانستنی های دهلی ( هند )

باشکوه ، متنوع و پر جنب و جوش؛ با این سه کلمه شهر دهلی پایتخت هند به خوبی توصیف می شود. این شهر ترکیبی از قلعه های قرون وسطی ای ، بازارهای تپنده ، ساختمان های غربی و پاساژهای مدرن است. دهلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید جذاب است و هر گردشگری که از آن دیدن می کند با داستان های جدیدی از دهلی به خانه بر می گردد.
جاذبه های گردشگری دهلی:
قلعه سرخ: قلعه ای بزرگ است که با سنگ های قرمز و مرمر توسط شاه جهان ساخته شد. این قلعه زیبا در گذشته توسط بریتانیا اشغال و به سربازخانه تبدیل شده بود.
قطب منار: بلندترین مناره آجری جهان و از قدیمی ترین بناهای تاریخی شهر است. این مناره با حکاکی های زیبا و آیه های قرآن تزئین شده است.
مسجد جامع دهلی: بزرگ ترین مسجد هند با اینکه در قسمت شلوغ قدیمی شهر قرار دارد اما محلی برای احساس آرامش است. این مسجد در اواسط سده ۱۶۰۰ توسط شاه جهان ساخته شد و با گنبد مرمری و راه راه های سفید رنگ بر روی سنگ های قرمز زیبایی منحصربفردی دارد.
آرامگاه همایون: این آرامگاه نمونه ای خوب از دقت معماری در زمان مغول است. ساخت این بنا ترکیبی از معماری فارسی و مغول است و بعدها برای ساخت تاج محل از این آرامگاه الهام گرفته شد.
عبادتگاه آکشاردام: در ساخت این عبادتگاه باشکوه از ترکیبی از معماری های راجستانی ، مغول و گجراتی استفاده شده است. این معبد در سال ۲۰۰۵ ساخته شد و ۷۰ درصد توریست ها حتما از آن دیدن می کنند.
موزه ملی: هند تاریخی ۵۰۰۰ ساله دارد که در موزه ملی می توانید این تاریخ بلند را بیشتر بشناسید. در این موزه آثار بسیار کمیاب نقاشی ، مجسمه ، اسلحه و … وجود دارد.
جانتار مانتار: این رصدخانه متعلق به قرن ۱۸ می باشد و در آن ۱۳ ابزار نجومی قرار دارد. این محل برای پیش بینی حرکت خورشید ، ماه و سیاره ها و برای درست کردن جدول های نجومی ایجاد شده بود.
هتل های دهلی:
هتل های سان شاین و آمکس با قیمت مناسب و خدمات خوب از بهترین هتل های ارزان این شهر هستند. برای کسانی با بودجه مالی متوسط هتل هایی مثل بلوم رومز و پرایم بالاجی از هتل های خوب هستند و برای کسانی هم که دنبال هتل های مجلل و گران هستند لیلا پالاس و تاج پالاس پیشنهاد می شود.
واقعیاتی درباره دهلی:
•دهلی بزرگ ترین بازار ادویه آسیا را دارد.
•بریتانیا در سال ۱۹۱۱ پایتخت هند را از کلکته به دهلی تغییر داد.
•شرکت حمل و نقل دهلی مالک بزرگ ترین ناوگان جهانی اتوبوس های سوخت سی ان جی است.
•در دهلی به زبان های مختلف صحبت می شو اما زبان هندی از همه معمول تر است ، بیشتر مردم هم می توانند انگلیسی صحبت کنند.


دهلی در دشت های شمالی هند قرار دارد و از شمال ، غرب و جنوب با ایالت هاریانا و در سمت شرق با ایالت اوتار پرادش هم مرز است.

وبلاگ‌ها وبلاگ‌ها


تگ‌ها: دانستنی های دهلی ( هند )
1396/9/26 | کد صفحه محتوا: 4011
بازدید: : 804
ecotourism